Elakadtam,jajj!

Általános eszmecsere a The Elder Scrolls IV: Oblivionnal kapcsolatban.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: Vik »

Blendor írta:Vele találkoztam, de meg akart ölni. :) Nem volt semmi erős varázslatom (csak a jelzőfény), illetve ezüst fegyverem sem, így elmenekültem előle. Visszanéztem hozzá, de már nincs ott a lidérc. Így mit tudok tenni? :)
Hát, ha visszatöltesz egy korábbi játékállást, és rájössz, hogyan lehet könnyen legyőzni, akkor, teljesítheted a küldetést. Egyébként nem tudom, hova tűnhetett onnan.
Blendor
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 15:54

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: Blendor »

Az a probléma, hogy túl sokat haladtam előre, hogy visszatöltsek. Valahogy nem lehet elintézni, hogy a küldetés a legelejéről induljon? Ha "új játék"-ra kattintok, tudom, hogy újra kezdhetném a küldetést. :)

De más küldetésekkel is van problémám, mostanra:
1. Az érme két oldala c. küldetéssel: börtönbe kerültem Brumában és volt egy Jorundr-t nevű fickó szobatársam. Mivel én akartam a felső ágyat elkezdtem vele bokszolni, ami sem neki, sem a börtönőrnek nem tetszett. A katona az ő hátában mártotta meg a kardját... Viccet félre téve, Jorundr halott, vele kellene beszélnem, de nem tudom, hogyan is kellene feltámasztanom. Próbálkoztam a konzol tippekkel, de nem sikerült működésre bírni. A resurrect <1> -tel próbáltam újra éleszteni, de nem ment, nem nagyon értek az ilyenekhez. :) http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:Kon ... _parancsok

2. A Guards (Birodalmi Légió) beépülővel is gondom lenne. A második küldetésnél járok, ahol egy Trell nevű bűnözőt kellene elkapnom. A küldetés leírása a Víziváros negyedbe irányít, hogy ott nézzek szét. Mivel nem találtam semmit, elolvastam leírást hozzá,
"Trell naplóját az Elhagyatott házban találod egy hordóban.". A Víziváros negyedben megtekintettem azt a házat, de ott semmit nem találtam. Szerintetek az baj lehet, hogy nem a Birodalomtól kapott légiós egyenruhát hordom? Ír valamit az első küldetés, hogy hordani kellene, de az első küldetést is egyszerűen megcsináltam Cyrodill hőse páncélomban.

3. Folyamatosan agyalok egy Skyrimhez írandó rajongói történeten (kár, hogy kevés a magyar leírás a játékhoz...), ezért (plusz a felső kettő hiba "hosszas" leírása) elfelejtettem, hogy mit is akartam ide írni... :)
A csodálatos napos idő, az enyhe levegő, a hűvös szél, ahogy az arcomat mardosta, miközben a biciklin ültem, eszembe juttatta a 3. hibát. :) A Dwemer léghajó -s, nem hivatalos beépülővel lenne a gond. Mikor eljutok a Dwemer halhatatlanhoz, röviden dumálunk egymással, majd rám támad. Egy csöppet sem haboztam, elütöttem a pengémmel, vagy két métert, s míg a földön fetrenget, a centúriókat ütöttem vissza a feledés homályába, majd újra neki estem a halhatatlannak. Pár csapással el is intéztem az új barátomat. Az a probléma, hogy ezt követően semmi sem történik. De tudom, hogy történnie kellene valaminek, mert nagyon sokszor (több, mint 20x) vittem végig ezt a csatározós részt, s ebből egyszer adta azt be, hogy "Dwemer halhatatlan eszméletlen" (jobb felső sarokban), "... meg kellene vizsgálnom a konzolt." (az elejére nem emlékszem, ekkor frissült a küldetés). Csak ezzel az volt a probléma, hogy a Dwemer barátom a lángoló katlanba menekült előlem, én pedig utána csúsztam és zuhanásom közepette frissült a küldetés... Ami talán számíthat még: miután feltettem ezt a beépülőt és beléptem a játékba kiírt valamit, mintha küldetés frissítés lenne, hogy a Dwemer léghajó küldetéshez nem tudom milyen cuccnak a nem tudom milyen verziója szükséges.
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Én már írtam róla. Bár nincs közzétéve.
lonci

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: lonci »

Dr.UnGrammar írta:
lonci írta:Sziasztok!
Harlunvárdai eltűnt emberek után nyomozok.Az ingoványos barlangban megöltem minden trollt,egy üregben csontvázakat és zombi testeket találtam,az irányjelző is ide mutat de nem történik semmi.A trollokon kívűl van még itt valami,amit nem vettem észre,és ezért nem fejeződik be a küldetés?
Keresd Eduard Denile holtestét a kupacban!
A holttest nincs meg ,így a harcosok céhe küldiket a továbbiakban elfelejthetem,vagy van valamilyen áthidaló megoldás?
A birodalmi légióhoz milyen feltételekkel lehet csatlakozni ? Még nem adtam le a császár nyakékét az apátságban mert nem akartam még kapukat bezárogatni,így a fő szál teljesen mellőzve van,ez gond lehet-e?
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

lonci:
- Utána néztem és igen előfordulhat egy ilyen bug a Harcosok Céhének küldetésénél (ha pl. előbb takarítod ki a barlangot). Az UESP szerint ezzel a konzol paranccsal lehet csak áthidalni a problémát: setstage FGC10Swamp 40
- A légiós kérdést Vik tudja megválaszolni (én nem használtam azt a mod-ot).
- Nem hinném, hogy az Amulettnek bármi köze lenne hozzá. Azért annyit megjegyzek, hogy később piszok nehéz lesz a harc Kvatch városáért, mert a te szinteddel együtt nő a játékban az oblivioni szörnyek szintje és ereje is. Vagyis a csapattársaid már nem biztos hogy kezelni tudják majd a szörnyeket.
lonci

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: lonci »

Köszönöm a gyors választ.
Már csak azt kellene tudnom,hogy hova vagy hogyan kell a konzolos parancsot beírni és ez idő alatt a barlangban kell-e lennem? :oops:

Azt hiszem itt az ideje a fő küldetés elkezdésének is :?
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Nos, ahogy látom ez egy setstage parancs, azaz egy naplóugrást engedélyező kód. Az ilyet bárhol be lehet írni, nem szükséges hozzá külső objektum megléte mint mondjuk egy feltámasztásnál.
A parancsot a következőképpen használd: Nyomsz egy nullát és beírod, hogy: setstage FGC10Swamp 40
A nullát a konzolsoron belül (tehát miután megnyomtad az igazi nullát a billentyűzeteden) valamelyik ékezetes betűvel (ez gyakran az ö) tudod beírni a tízes illetve a negyvenes számhoz.
A naplód automatikusan frissülni fog, ha mindent jól csináltál.

U.i.: Ma szabad napom van. :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: Vik »

lonci írta: A birodalmi légióhoz milyen feltételekkel lehet csatlakozni ? Még nem adtam le a császár nyakékét az apátságban mert nem akartam még kapukat bezárogatni,így a fő szál teljesen mellőzve van,ez gond lehet-e?
Alapjátékban nem lehet csatlakozni a Birodalmi Légióhoz, csak beépülővel, de ezt is csak elszántaknak ajánlom, mert mindössze egy napom volt rá, hogy kijavítsam a rengeteg hibát, amit tartalmazott, és ez kevésnek bizonyult.
ferret21
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012. feb. 2., csüt. 12:38

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: ferret21 »

hello
most csinálom a főküldit és martint kell megkeresnem az akhatos kápolnában. de a térképen nem találom merre van ?
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

ferret21 írta:hello
most csinálom a főküldit és martint kell megkeresnem az akhatos kápolnában. de a térképen nem találom merre van ?
Kvatch. Képtelenség eltéveszteni ha belépsz a városba - úgy néz ki a templom, mintha bombatalálat érte volna. Martin diszkréten meghúzódik az árnyékban, valahol az oltár környékén. Bent eldöntheted hogy Martint kíséred-e tovább, vagy előtte segítesz a katonáknak. Ha előbb megcsinálod a Kvatch-hoz kapcsolódó küldetéseket, vagyis bezárod az Oblivion kaput és a várost is segítesz a katonáknak megtisztítani a támadóktól, Martin a városon kívül, a túlélők táborában lesz.
ferret21
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012. feb. 2., csüt. 12:38

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: ferret21 »

köszi szépen megoldottam ezt a részt, :) most ott akadtam el h átkell néznem egy könyv 4 kötetét vami fura neve van:S már nem emléxem :D átlapoztam a könyvet meg vártam is 1 órát(mármint a játék szerint) na és az a kérdésem h mit kell csinálni a könyvel? azt írja tanulmányozzam át....
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: Vik »

ferret21 írta:köszi szépen megoldottam ezt a részt, :) most ott akadtam el h átkell néznem egy könyv 4 kötetét vami fura neve van:S már nem emléxem :D átlapoztam a könyvet meg vártam is 1 órát(mármint a játék szerint) na és az a kérdésem h mit kell csinálni a könyvel? azt írja tanulmányozzam át....
Tanulmányozd őket alaposan. :) Na jó, elég csak az iniciálékat.
ferret21
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012. feb. 2., csüt. 12:38

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: ferret21 »

köszi:)
ferret

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: ferret »

na ezt is megoldottam eddig szépen haladok a játékban :)
ferret

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: ferret »

az lenne a kérdése, bár nem ide tartozik, hogy a Skyrim nak mikor lesz meg a magyarítása? vki nem tudja?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: Vik »

ferret írta:az lenne a kérdése, bár nem ide tartozik, hogy a Skyrim nak mikor lesz meg a magyarítása? vki nem tudja?
Sajnos senki nem tudja. Múltkor kértem ugyan Marty McFlyt, ugyan adná már kölcsön a Deloreant, mert én is szeretnék időgépezni, de nem válaszolt. :)
lonci

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: lonci »

Sziasztok!
Most nem akadtam el sehol,csak szeretném megköszönni a segítséget.
A kapukat bezártam és most értesítettek,hogy mehetek a szép új páncélomért.
ferret21
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012. feb. 2., csüt. 12:38

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: ferret21 »

na én meg itt akadtam el.:S most az aküldim h toborozni kell katonákat, és még csak az első uralkodónál járok asszem chorol-ban itt be kell zárnom egy kaput csak nem tom merre menjek pedig már 2 bezártam, ennél meg nem tudom hogy merre menjek. azt tudom h v hogy felfele kell menni úgy mint eddig de nincs felfele evzető út.:S
ferret21
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012. feb. 2., csüt. 12:38

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: ferret21 »

lonci, gartaula:):) rem én is eljutok idáig
ferret21
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012. feb. 2., csüt. 12:38

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: ferret21 »

amúgy most olvasom h nagyon sok oblivion kapu van ezeket be kell zárni vagy nem fontos? amúgy egy helyen ahol martint megtaláltam ott várnak rám katonák de előbb elvittem martint. és most már ott tartok h egyre több kapu fog megnyílni ez már a 3. lehet h nem kellett volna martint elvinnem hanem a katonákkal maradni?
pointer586
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. feb. 4., szomb. 19:25

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: pointer586 »

Sziasztok elakadtam a birodalmi légio egyik küldetésénél amikor megkel keresnem egy nöt lenát aki felbérelte a sötét testvériséget és ezért kel letartoztatni de nemtom hol lehet a városban nem jelöli térkép
Avatar
alduin-
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 0:42

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: alduin- »

ferret21 írta:amúgy most olvasom h nagyon sok oblivion kapu van ezeket be kell zárni vagy nem fontos? amúgy egy helyen ahol martint megtaláltam ott várnak rám katonák de előbb elvittem martint. és most már ott tartok h egyre több kapu fog megnyílni ez már a 3. lehet h nem kellett volna martint elvinnem hanem a katonákkal maradni?
Kapuk folyamatosan nyílnak onnantól kezdve, hogy Kvatch-ban találkozol Martinnal. A fő szál küldetéseit teljesítve egyre több kapu fog kinyílni, főleg városok mellett. Ezeket a fő szálon haladva majd be is fogod zárni, de nem kell foglalkoznod velük, ha mást akarsz csinálni. De kapuk véletlenszerűen is nyílnak, szóval ne aggódj, normális ha 3 nyitott kaput láttál.
Avatar
alduin-
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 0:42

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: alduin- »

pointer586 írta:Sziasztok elakadtam a birodalmi légio egyik küldetésénél amikor megkel keresnem egy nöt lenát aki felbérelte a sötét testvériséget és ezért kel letartoztatni de nemtom hol lehet a városban nem jelöli térkép
Ha feladatod a nő megtalálása, akkor kicsit túl könnyű lenne, ha mutatná a térkép, nem? :P Olvasd el, mit kell csinálni, biztos vagyok benne, hogy le van írva mi a teendő.
ferret

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: ferret »

hár a pobléma pont h katonákat kell toboroznom és az egyik uralkodód nő azt mondja csak akkor segít ha bezárom a város mellett lévő kaput. most akkor hadjam a francba és haladjak tovább? lehet pont az lesz a poén h nem tudok embereket toborzni?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: Vik »

ferret írta:hár a pobléma pont h katonákat kell toboroznom és az egyik uralkodód nő azt mondja csak akkor segít ha bezárom a város mellett lévő kaput. most akkor hadjam a francba és haladjak tovább? lehet pont az lesz a poén h nem tudok embereket toborzni?
Nem muszáj mindenhonnan katonákat toborozni.
panzerpeter
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012. feb. 29., szer. 18:05

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: panzerpeter »

Sziasztok!

A játékkal kapcsolatban nekem csak egy aprócska gondom lenne így néhány óra játék után, amin remélem hogy tudtok segíteni! Magába a játékba hol találom a térképet vagy hogyan lehet kitenni a képre mert egyszerűen én nem találom. Amugy nagyon jó a játék és élvezetes de ez számomra egyszerűen nagyon zavaró gond! Kérlek segítsetek.

Előre is köszönöm!
ferret

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: ferret »

köszi vik:)
pointer586
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. feb. 4., szomb. 19:25

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: pointer586 »

alduin- írta:
pointer586 írta:Sziasztok elakadtam a birodalmi légio egyik küldetésénél amikor megkel keresnem egy nöt lenát aki felbérelte a sötét testvériséget és ezért kel letartoztatni de nemtom hol lehet a városban nem jelöli térkép
Ha feladatod a nő megtalálása, akkor kicsit túl könnyű lenne, ha mutatná a térkép, nem? :P Olvasd el, mit kell csinálni, biztos vagyok benne, hogy le van írva mi a teendő.
Megvan felforgatam a város de megtalátam bár egyszerüb let volna odameni az örséghez és körözést kiadni, majd azok keresték volna meg nekem :D na de igyis jo
pointer586
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. feb. 4., szomb. 19:25

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: pointer586 »

Birodalmi légios küldetések közt van egy oylan hogy vámpirt kel lefülelni de sehogy se megy meg is találom kiaz követem 2 orátol 9 ig este de nem csinál semit csak ácsorog odakin egyszer felment a toronyba elkezdet az egyik öre varázsolni az meg csak nézte majd kiment a toronybol enyit csinált nem tom letartoztatni se megölni szerintetek?
Blendor
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 15:54

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: Blendor »

Dr.UnGrammar írta:lonci:
Azért annyit megjegyzek, hogy később piszok nehéz lesz a harc Kvatch városáért, mert a te szinteddel együtt nő a játékban az oblivioni szörnyek szintje és ereje is. Vagyis a csapattársaid már nem biztos hogy kezelni tudják majd a szörnyeket.
ferret21 írta:na én meg itt akadtam el.:S most az aküldim h toborozni kell katonákat, és még csak az első uralkodónál járok asszem chorol-ban itt be kell zárnom egy kaput csak nem tom merre menjek pedig már 2 bezártam, ennél meg nem tudom hogy merre menjek. azt tudom h v hogy felfele kell menni úgy mint eddig de nincs felfele evzető út.:S
ferret21: ahogy Dr. UnGrammar írta, később piszok nehéz lesz (tudom, hogy neked nem a magas szinted a baj). Én 17-es szinten kezdtem el a fő küldetést. Vért izzadtam, majd feladtam... ...majd elmentem megkeresni egy felszerelést, amit egy beépülő adott, ez Aragorn királyi felszerelése. Ezzel és Akatosh szárnyasainak segítségével már egyszerűen boldogultam. Aragorn cuccai hihetetlenül megerősítették a védelmem, meg a támadásom. Neked Akatosh szárnyasait ajánlom, gyorsan odarepülsz vele a főtoronyhoz (vagy ha nincs bejárata, akkor a legfelső hídhoz), majd kardot a hüvelyében hagyva felfutsz a legfelső szintre és leveszed a követ, így nagyon egyszerű megcsinálni a kapuk bezárását. Remélem tudtam segíteni ahhoz, hogy Bruma védelme fullos legyen. :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: Vik »

Blendor írta: ferret21: ahogy Dr. UnGrammar írta, később piszok nehéz lesz (tudom, hogy neked nem a magas szinted a baj). Én 17-es szinten kezdtem el a fő küldetést. Vért izzadtam, majd feladtam... ...majd elmentem megkeresni egy felszerelést, amit egy beépülő adott, ez Aragorn királyi felszerelése. Ezzel és Akatosh szárnyasainak segítségével már egyszerűen boldogultam. Aragorn cuccai hihetetlenül megerősítették a védelmem, meg a támadásom. Neked Akatosh szárnyasait ajánlom, gyorsan odarepülsz vele a főtoronyhoz (vagy ha nincs bejárata, akkor a legfelső hídhoz), majd kardot a hüvelyében hagyva felfutsz a legfelső szintre és leveszed a követ, így nagyon egyszerű megcsinálni a kapuk bezárását. Remélem tudtam segíteni ahhoz, hogy Bruma védelme fullos legyen. :)
Kétlem, hogy ez a taktika segítene a katonák toborzásában...
ferret

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: ferret »

köszi a tippet, de ezt pontosan hol találom? még jól jöhet. hát igen a katona toborzós részt még mindig nem tom hogy oldjam meg, olvastam is meg mondták is h nem fontos minden kaput bezárni de így nem tom hogy haladjak tovább:S:S
ferret

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: ferret »

köszi a tippet, de ezt pontosan hol találom? még jól jöhet. hát igen a katona toborzós részt még mindig nem tom hogy oldjam meg, olvastam is meg mondták is h nem fontos minden kaput bezárni de így nem tom hogy haladjak tovább:S:S
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Csak, hogy tisztán lásd a dolgokat:

60 kapu van a játékban összesen, ami Oblivion világába visz. Ott rengeteg ritka tárgy, hozzávaló és ami a legfontosabb Pecsétkő található.
Ha végigcsinálod a főküldetést ezek egytől egyig bezárulnak, azaz a fenti dolognak búcsút lehet inteni, ha a krízis közben nem törődtél a kapukkal.
Már csak a Pecsétkövek miatt érdemes eltolni a főküldetést, mivel minél magasabb a szinted annál durvábbak lesznek a kövek képességei (egészen 35. szintig).

Az Oblivion világokat viszonylag hamar ki lehet ismerni. Némelyiket kis trükkel végig lehet rohanni úgy hogy 0 harccal bezsebeled a legdurvább cuccokat. Ezt csak azért jegyzem meg, mert elég hamar önismétlődővé válnak.

Toborzás: Vannak grófságok. Ezeket a grófságokat kell kisegítened az őket ostromló daedra lényekkel szemben. Ha bezárod a helyi vezető által kért kaput, akkor kapsz tőle embereket a brumai csatára.
Ez két dolog miatt jó:
- Rohadt látványos mikor nem egy csapatnyi Penge próbálja tartani a várost, hanem egy sereg.
- Amikor visszatérsz majd egy csapatnyi nagyon dühös daedra fog várni, jól fog jönni az ,,emberi pajzs" (ha érted mire célzok).
Blendor
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 15:54

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: Blendor »

Vik írta:
Blendor írta: ferret21: ahogy Dr. UnGrammar írta, később piszok nehéz lesz (tudom, hogy neked nem a magas szinted a baj). Én 17-es szinten kezdtem el a fő küldetést. Vért izzadtam, majd feladtam... ...majd elmentem megkeresni egy felszerelést, amit egy beépülő adott, ez Aragorn királyi felszerelése. Ezzel és Akatosh szárnyasainak segítségével már egyszerűen boldogultam. Aragorn cuccai hihetetlenül megerősítették a védelmem, meg a támadásom. Neked Akatosh szárnyasait ajánlom, gyorsan odarepülsz vele a főtoronyhoz (vagy ha nincs bejárata, akkor a legfelső hídhoz), majd kardot a hüvelyében hagyva felfutsz a legfelső szintre és leveszed a követ, így nagyon egyszerű megcsinálni a kapuk bezárását. Remélem tudtam segíteni ahhoz, hogy Bruma védelme fullos legyen. :)
Kétlem, hogy ez a taktika segítene a katonák toborzásában...
Miért ne segítene? A kapukat bezárta, így a katonákat megkapja Bruma védelméhez, vagy nem?
ferret21
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012. feb. 2., csüt. 12:38

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: ferret21 »

köszi szépen mindenkinek, de még mindig nem tudom hogyan igazodjak ki oblivion tornyi közt...:S olyan egyforma ott minden
meg azt sem tom h az én verziómban benne van e az a mod h akathos szárnyasai ezért is lenne jó ha tudnám hol tom ezt megszerezni
panzerpeter
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012. feb. 29., szer. 18:05

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: panzerpeter »

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy láttam képen meg olvastam is az Akatosh szárnyasairól. Az érdekelne hogy olyant hol lehet venni szerezni és bármikor vagy csak egy bizonyos idő szint vagy bizonyos főküldetés után. Előre is köszönöm!
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

panzerpeter írta:Sziasztok!

Érdeklődnék hogy láttam képen meg olvastam is az Akatosh szárnyasairól. Az érdekelne hogy olyant hol lehet venni szerezni és bármikor vagy csak egy bizonyos idő szint vagy bizonyos főküldetés után. Előre is köszönöm!
Ez egy mod, semmi köze a hivatalos játékhoz, tehát ha nem töltöd le, nincs a játékban. Akatosh szárnyasai... Akatosh Mount a becsületes neve, így rögtön nem a baromfiudvarra gondol az ember. :) Többek között innen is letöltheted: http://planetelderscrolls.gamespy.com/V ... il&id=2774
panzerpeter
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012. feb. 29., szer. 18:05

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: panzerpeter »

Értem és köszönöm a tájékoztatást. Pár apró nfot esetleg tudnl még adni arról hogy ez ütközik e a magyarosítással hogyan lehet a játékba használni és előhívni és hogy hogyan lehet feltenni? Köszönöm!
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Nem tudom összefér-e a magyarítással, én sosem használtam magyarítást az Oblivionhoz. Telepíteni úgy kell ahogy a read me leírja, de amúgy is egyszerű: amit letöltesz szépen kicsomagolod, ekkor kapsz egy esp fájlt meg textures és meshes mappákat. Az egész kicsomagolt cuccot berakod az Obli data mappájába, elindítod a játékot és a Data Files opcióra kattintva aktiválod a modot. Pár éve használtam ezt a modot utoljára, de úgy emlékszem automatikusan kapsz varázslatot amivel meg tudod idézni a sárkányokat.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Panzerpeter megnéztem és fent van. Az oblivion magyarosítás fülön belül lesz a pluginok között.
Nincsenek ABC sorrendbe rendezve a mod-ok ezért eltarthat mire megtalálod (pár másodpercig).
panzerpeter
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012. feb. 29., szer. 18:05

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: panzerpeter »

Huh, köszi mindenkinek a seegítséget! nagyon rendesek vagyok. Sikerült feltennem a sárkányos modot. Most olyan gondom van hogy beléptem a Harcosok Céhébe és az a küldetés van mikor három céhtársam ha jól tudom talán Leyawiin-ban italozik meg rendet bont, és van egy nő aki munkát adna nekik de hogy megbízzon bennem és munkát adjon kell neki 5 db ektoplazma. Tanács esetleg hol tudok szerezni? Barlagok és romok sokaságát megnéztem de szellemet nem találtam :S
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

panzerpeter írta:Huh, köszi mindenkinek a seegítséget! nagyon rendesek vagyok. Sikerült feltennem a sárkányos modot. Most olyan gondom van hogy beléptem a Harcosok Céhébe és az a küldetés van mikor három céhtársam ha jól tudom talán Leyawiin-ban italozik meg rendet bont, és van egy nő aki munkát adna nekik de hogy megbízzon bennem és munkát adjon kell neki 5 db ektoplazma. Tanács esetleg hol tudok szerezni? Barlagok és romok sokaságát megnéztem de szellemet nem találtam :S
Nézz meg többet.
Vagy ezt itt: http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Ectoplasm
De szerintem jobban fogod élvezni a játékot, ha magad fedezed fel, mit hol találsz. A városokban találsz alkímista boltokat, esetleg onnan is összevásárolhatod az 5 adagot.
Blendor
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 15:54

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: Blendor »

Vagy elmész Anvil kikötőjébe, ott az egyik hajón felveszed a küldetést és kitakarítod a hajót a szellemektől.
ferret

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: ferret »

panzerpeter hozzászólásán keresztül én is emgkaptam a kérdésemre a választ:) köszi...:) amúgy ehez a modhoz érdemes biztonsági mentést csinálni? és ha igen akkor azt hogyan kell? köszi előre is:):)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: Vik »

ferret írta:panzerpeter hozzászólásán keresztül én is emgkaptam a kérdésemre a választ:) köszi...:) amúgy ehez a modhoz érdemes biztonsági mentést csinálni? és ha igen akkor azt hogyan kell? köszi előre is:):)
Minden beépülő előtt, amit kipróbálsz, érdemes biztonsági mentést készíteni, hogy ha valami gond van, vagy csak egyszerűen meggondoltad, és vissza akarsz állni egy korábbi állapotba, megtehesd. A biztonsági mentés készítése egyszerű, mentesz egyet, és később odafigyelsz, hogy ne írd felül azt a sorszámú mentést. Ha esetleg félre akarod tenni, akkor Dokumentumok\My Games\Oblivion\Saves mappában találod őket.
ferret21
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012. feb. 2., csüt. 12:38

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: ferret21 »

nekem most a problémám h letöltöttem akathos szárnyasait ki is csomagoltam egy külön mappába, csak az a bibi h nem tom hovaraktam pontosan magát ajátékot nem találom azt a data mappát:S valami tipp? a másik kérdésem meg az lenne h ha másik modot is felakarok rakni akkor ugyan úgy csomagoljam ki és rakjam a data mappába?
ferret21
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012. feb. 2., csüt. 12:38

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: ferret21 »

szegyem le a játékot és rakjam újra? mondjuk akkor kezdhetem előről:S
ferret21
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012. feb. 2., csüt. 12:38

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: ferret21 »

hogyan szedjem le az obliviont ha nem engedi? vmi filet nem talál:S és a vezérlő oult/progi eltválotísa és telep./ innen sem tom kiszedni:S:S:S
ferret21
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012. feb. 2., csüt. 12:38

Re: Elakadtam,jajj!

Hozzászólás Szerző: ferret21 »

segítsetek légyszi már úgy el csesztem h már uninstalálni sem tom meg elindítani sem :S:S:S:S nem tom mit tegyek :S:S:S:@
Válasz küldése