Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Általános eszmecsere a The Elder Scrolls IV: Oblivionnal kapcsolatban.
alcatraz

Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: alcatraz »

üdv valaki tud 1 oldalt hogy honnan lehet leszedni a hivatalos pluginok magyarítását?
tudom hogy a magyarításban benne van de csak a játék magyarítása után tettem fel a Vile lair plugint
és nincs rá lehetöségem hogy a magyarítás futtatásával csak a plugin magyarítása kerüljön fel
mivel ahoz az egészet pik-pak ujra kéne raknom amihez se türelmem se időm nincs
előre is köszi
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Nincs lehetőség hacsak nem küldi el valaki.
P3t3r
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010. feb. 24., szer. 14:00

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: P3t3r »

Szia! Tessék itt a megoldás a kérdésedre. (Az összes magyarított plugin) :)
2010. márc. 20., szomb. 15:31
Feladó: Hasbal
Tamás

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Tamás »

Sziasztok, Tamás vagyok.

A napokban kezdetm el az Oblivion játszását, magyarul. Mondanom sem kell, hogy egészen más a játék így lefordítva. Sokszoros köszönet ezért mindenkinek aki részt vett benne.
Egy kis segítséget szeretnék kérni a pluginokkal kapcsolaban. A játék okozta élményen felbuzdúlva gyorsan letöltöttem több magyar plugint is, melyek viszon nem vagy alig működnek. Nincs kétségem, hogy én csinálok valamit rosszul.
Az első az új céh plugin volt, melyet letöltöttem angolul először. Ehhez letöltöttem a magyar fordítását is innen a honlapról. Az angol plugin működik is, betette az uj céhházat és jópár karaktert is. De a fordítás nem megy, mert az npc-k beszélgetésénél nem jelenik meg a fordítás. Sajnos a magyar fordítás olvass el fájlát nem tudom megnyitni így nem tudom elolvasni a telepítési útmutatót. De az általános elvek alapján letöltöttem a magyar fordítást, kicsomagoltam és mindent bemásoltam a játék data könyvtárába. A baj már ott kezdődik, hogy a fordítás nem jelenik meg a játék indításakor a fájllistában így nem is tudom bejelölni a futtatását. Nem tudna valaki segíteni?

A másik problémám az Ayleid páncélokkal és fegyverekkel van. Ezt a pulgint is letöltöttem, a fegyverek és páncélok listája meg is jelenik a bolt listájában. Amikor a tárgyat megveszem, akkor jön a gond. Amikor a karimra teszem a páncélt az nem látszik. Pontosabban láthatatlan lesz, és a karim azon testrésze melyikre felteszem egyszerűen eltűnik. A fegyverekkel jobb a helyzet. Azok látszódnak, de csak egy fekete korvonal látható.

Más plugint pl. a vízkardot vagy az Akhoriti ijat, féreg fegyvereket stb. szintén letöltöttem és bemásoltaam a data könyvtárba ahol meg is vannak de ezekkel is az a baj, hogy nem jelennek meg a játék indításakor a fájlok listájában így nem tudom kijelölni ezeket, így nem is jelennek meg a játékban.

Más pluginok pl. az új boltok, lovag páncélok tökéletesen működnak.

A pluginok letötésénél csak olyanokat választottam ki, melyek futtatásához a leírások szerint nem kell semmilyen más program.

Nagyon örülnék ha valaki tudna valami okosat mondani a fentiekkel kapcsolatbaan. Én már mindent megpróbáltam, de nem megy. Igaz nem vagyok nagy ász ilyen téren.

Sziasztok

Tamás
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Lehet, hogy elfelejted bekapcsolni a módot, amit az inditómenüben a Data files alatt lehet elérni.

Ha így se működik, akkor letöltéssel lehetnek gondok, mivel valamiért itt csak a Getright letöltésvezérlővel működik rendesen.

az olvassel fájlnál írd a végére azt hogy: .txt
Vendég

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Köszi a választ Sleth.

Nem felejtettem el bekapcsolni a modot, mivel a listában meg sem jelennek azok a modok melyekről írtam.
Én is a letöltés hibájára gyanakszom, de nem világos, hogy mit is akarsz a Getright-al. Magyarázd el légyszíves. A pluginok, csak akkor működnek rendesen ha a Getright-al töltöm le őket?

köszönettel

Tamás
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Vendég írta:Köszi a választ Sleth.

Nem felejtettem el bekapcsolni a modot, mivel a listában meg sem jelennek azok a modok melyekről írtam.
Én is a letöltés hibájára gyanakszom, de nem világos, hogy mit is akarsz a Getright-al. Magyarázd el légyszíves. A pluginok, csak akkor működnek rendesen ha a Getright-al töltöm le őket?

köszönettel

Tamás
Többnyire ami nem látszik (páncél) ahhoz kell valami textúra javitó :)
Én a sajátjaimat le szoktam tesztelni mielőtt lefordítom, de ha pontosan megemlítenéd a problémás beépülők neveit akkor többet tudnánk segíteni.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Ha nem Getright-el töltöd le, akkor is letölti, de vmiért hibás lesz.
Próbáld ki, hogy angol verziót töltöd le a tesnexus-ról, ha az működik, akkor a letöltéssel van a gond, ha meg nem működik, akkor valami baj van a magával a játékkal.
Vendég

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok.

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek. Előre annyit, hogy eredeti játékkal játszom. A következő pluginokat töltöttem le:

Elveszett csúcsok: először az angol eredetit, majd a magyar fordítását töltöttem le. Az angol rendesen fut, a játék elején megjelenő adatfájlokban megtalálható és itt ki-be tudom kapcsolni. A magyar fordítást is letöltöttem, kicsomagoltam és bemásoltam a játék data könyvtárába. Ennyit tettem és a fordítás nem megy. Legalábbis ha a céhen belül beszélek egy karakterrel angolul jelenik meg a szöveg.

Fegyverüzlet a piac negyedbe: tökéletesen fut

Ayleid fegyver és páncél készlet: itt jelentkeznek azok a hibák melyekről írtam. Ha felteszem a páncélt akkor láthatatlanná válik a karakter azon testrésze amelyikre felteszem. a Fegyvereknek pedig csak a fekete körvonala látszik.

Lovagi páncél: minden ok. vele

Vízkard: letöltöttem, kicsomagoltam, bemásoltam. A data könyvtárban meg is tudtam nézni a képet róla, de a boltban ahol lennie kellene nincs. Az adatfájlok között megvan így tudom ki-be kapcsolni, de bármit csinálok nincs a késdobálóban.

Akhoriti jade ij: szóról szóra megegyezik minden a vizkarddal

Angeleor kard: letöltöttem, a data fájlok között megvan, látom a képet is róla, de már az adatfájlok között nem szerepel, így nem is tudom bekapcsolni.

Valódi goblinpáncélok és fegyverek, Morrigan fegyverei, tüzesen izzó fejsze, Féregagyar ua. mint a kardnál. Tehát mindegyiket letöltöttem, kicsomagoltam, bemásoltam, de a játék adatfájljai között nem láthatóak így nem tudom bekapcsolni ezeket.

Hozzáteszem, hogy a pluginok letöltésénél csak olyanokat választottam, melyekhez a leírások szerint semmilyen más program nem szükséges.

Köszönöm még egyszer a segítséget

Tamás
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Ezek közül mindnek jó kellene lennie :)
Jó mondjuk a csúcsokban van valami amit nem vettem észre de már javítom régóta csak nincs időm befejezni az iskola miatt, na meg a másik oldal teendői miatt :cry:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta:Sziasztok.

Angeleor kard: letöltöttem, a data fájlok között megvan, látom a képet is róla, de már az adatfájlok között nem szerepel, így nem is tudom bekapcsolni.

Valódi goblinpáncélok és fegyverek, Morrigan fegyverei, tüzesen izzó fejsze, Féregagyar ua. mint a kardnál. Tehát mindegyiket letöltöttem, kicsomagoltam, bemásoltam, de a játék adatfájljai között nem láthatóak így nem tudom bekapcsolni ezeket.

Hozzáteszem, hogy a pluginok letöltésénél csak olyanokat választottam, melyekhez a leírások szerint semmilyen más program nem szükséges.

Köszönöm még egyszer a segítséget

Tamás
Először azt kellene kideríteni, miért nem látszik az adatfájlok között, amit az Oblivion\Data könyvtárba másolsz. Nálam minden .esp vagy .esm meg szokott jelenni, amit oda rakok.
Vendég

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Közben előre léptem a probléma kijavításán. Elértem, hogy mindegyik letöltött plugin látszik az adatfájlok között, bár továbbra sem tudom hasznáni a berakott eszközöket a játékban.
Ugyanis a következő történt. Mindegyik berakott fegyver helyén egy nagy sárga piramisra emlékeztetető alakzat látszik csak. A késdobáló előtt, a bolt pultján és náhány erődben és barlangban. Megpóbálom majd kimenteni ez egyik képét.

Más.. Ha az alapjátékhoz a magyar fordítás után szeretném telepíteni ez egyik kiegészítőt a Shivering Isles-t mi a teendőm? Újra le kell telepíteni a teljes fordítást? Nem lesz gond a jól futó, magyar alpjátékkal, ha telepítem az angol kiegsézítőt?

Csak azért kérdezem, mert a magyar fordítás telepítési információinál azt olvastam, hogy ajánlatos az alapjátékhoz telepíteni a két kiegészítőt, majd ezután telepíteni a magyar fordítást. Csak nekem még nem volt meg egy kiegészítő sem mikor a magyar fordítást letöltöttem.

Tamás
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Vendég írta:Sziasztok.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Közben előre léptem a probléma kijavításán. Elértem, hogy mindegyik letöltött plugin látszik az adatfájlok között, bár továbbra sem tudom hasznáni a berakott eszközöket a játékban.
Ugyanis a következő történt. Mindegyik berakott fegyver helyén egy nagy sárga piramisra emlékeztetető alakzat látszik csak. A késdobáló előtt, a bolt pultján és náhány erődben és barlangban. Megpóbálom majd kimenteni ez egyik képét.

Más.. Ha az alapjátékhoz a magyar fordítás után szeretném telepíteni ez egyik kiegészítőt a Shivering Isles-t mi a teendőm? Újra le kell telepíteni a teljes fordítást? Nem lesz gond a jól futó, magyar alpjátékkal, ha telepítem az angol kiegsézítőt?

Csak azért kérdezem, mert a magyar fordítás telepítési információinál azt olvastam, hogy ajánlatos az alapjátékhoz telepíteni a két kiegészítőt, majd ezután telepíteni a magyar fordítást. Csak nekem még nem volt meg egy kiegészítő sem mikor a magyar fordítást letöltöttem.

Tamás
Biztos hogy jól töltötted le a módokat? És igen a kiegeket hamarabb kell feltenni mint a magyarítást.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta:Sziasztok.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Közben előre léptem a probléma kijavításán. Elértem, hogy mindegyik letöltött plugin látszik az adatfájlok között, bár továbbra sem tudom hasznáni a berakott eszközöket a játékban.
Ugyanis a következő történt. Mindegyik berakott fegyver helyén egy nagy sárga piramisra emlékeztetető alakzat látszik csak. A késdobáló előtt, a bolt pultján és náhány erődben és barlangban. Megpóbálom majd kimenteni ez egyik képét.

Tamás
Ez azt jelenti, nem sikerült megfelelően telepítened a modokat. Tehát az Oblivion tudja, hogy ott lennie kellene valaminek a sárga csillag helyén, de nem tudja megjeleníteni. Egyébként akkor is ez van, ha pl. felrakod a Shivering Isles kiegészítőt, kikapcsolod az Adatfájlok között a DLCShiveringIsles.esp-t, majd megpróbálsz elmenni a szigetre az átjáróhoz. Kivéve, ha rosszul emlékszem. :)
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Vik írta:
Vendég írta:Sziasztok.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Közben előre léptem a probléma kijavításán. Elértem, hogy mindegyik letöltött plugin látszik az adatfájlok között, bár továbbra sem tudom hasznáni a berakott eszközöket a játékban.
Ugyanis a következő történt. Mindegyik berakott fegyver helyén egy nagy sárga piramisra emlékeztetető alakzat látszik csak. A késdobáló előtt, a bolt pultján és náhány erődben és barlangban. Megpóbálom majd kimenteni ez egyik képét.

Tamás
Ez azt jelenti, nem sikerült megfelelően telepítened a modokat. Tehát az Oblivion tudja, hogy ott lennie kellene valaminek a sárga csillag helyén, de nem tudja megjeleníteni. Egyébként akkor is ez van, ha pl. felrakod a Shivering Isles kiegészítőt, kikapcsolod az Adatfájlok között a DLCShiveringIsles.esp-t, majd megpróbálsz elmenni a szigetre az átjáróhoz. Kivéve, ha rosszul emlékszem. :)
Nem, ez pont fordítva van, mert ha megvan a DLC vagy beépülő fájl-a, akkor jelzi "WTF" jelekkel a a hiányzó mesheket. :)
sapigeri

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: sapigeri »

sziasztok,az én bajom az lenne,hogy letöltöttem a modokat az oblivionhoz és ha mind kipipálom és elindítom a játékot,akkor bejön az ablak,de egyből ki is lép:Smi lehet a baj?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Vik »

sapigeri írta:sziasztok,az én bajom az lenne,hogy letöltöttem a modokat az oblivionhoz és ha mind kipipálom és elindítom a játékot,akkor bejön az ablak,de egyből ki is lép:Smi lehet a baj?
Próbáld őket egyesével bekapcsolni, és akkor kiderül, melyik okoz gondot; azt ne használd.
sapigeri

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: sapigeri »

okés köszike vik,amúgy grat a fordításokhoz:)szeretlekXD
Tamás

Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Tamás »

Sziasztok.

Ezek szerint az összes plugint rosszul töltöttm le. Nem tudom, hogy ez miként fordult elő, de biztos igaztaok van. Pedig én semmit se csináltam csak azt amit a telepítő leírás mondott. Letöltöttem a fordítást, kicsomagoltam és a fénykép és a telepítési útmutató kivételével mindent bemásoltam az Oblivion data könyvtárába. Ennyi..

Valakinek ötlete a javításra? :) Sajnos nekem olyan kifejezések mint a DLL, WTF, meshe semmit se mondanak. :)))
Kitörlöm az összes plugint aztán újra kezdem a telepítésüket. Túl jók, semhogy lemondjak róluk. Addig próbálkozom míg nem sikerül.

Tamás
kristóf

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: kristóf »

ezt a kérdést nem tudtam volna máshová írni, lehet , hogy hülyén hangzik, de mire való a pluginok? modok? és hova kell felrakni ezeket? :oops: :?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Vik »

kristóf írta:ezt a kérdést nem tudtam volna máshová írni, lehet , hogy hülyén hangzik, de mire való a pluginok? modok? és hova kell felrakni ezeket? :oops: :?
Arra valók, hogy különféle változtatásokat hajtsanak végre az alapjátékon. Vannak, amik szebbé teszik a kinézetét (pl. Quarl's Texture Pack III, hogy a legnagyobbal kezdjem), vannak, amik új helyszíneket/küldetéseket, tárgyakat raknak a játékba, stb. De olyan is van, ami jelentős mértékbe megváltoztatja a játék bizonyos elemeit. Általánosságban le kell tölteni őket, kicsomagolni a tömörített állományt, majd bemásolni az Oblivion\Data könyvtárba, utána pedig be kell kapcsolni őket az indító menü Adatfájlok pontjában.
Lord Jack

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Üdv,
Nálam a csatakürt kastély csillog villog és csak az ajtó van meg, a pajzs....miért?
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Lord Jack írta:Üdv,
Nálam a csatakürt kastély csillog villog és csak az ajtó van meg, a pajzs....miért?
Vedd meg lámukám a DLC-t mert már megint nem olvasod el rendesen a telepítő szöveget. :) ;)
Lord Jack

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Hogy érted, hogy megint?Itt még nem is volt hozzászólásom!
Grokhart

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Grokhart »

Üdv!Az lenne a kérdésem hogy a vérfarkasos pluginban el lehet valahogy kapni a vérfarkas kórt?Mert és próbáltam úgy hogy odamentem páncél nélkül és hagytam hogy üssenek de nem ért semmi.Meg még próbáltam északi területen elhelyezkedő fogadókban aludni hátha megharapnak.De ez sem jött össze.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Vik »

Grokhart írta:Üdv!Az lenne a kérdésem hogy a vérfarkasos pluginban el lehet valahogy kapni a vérfarkas kórt?Mert és próbáltam úgy hogy odamentem páncél nélkül és hagytam hogy üssenek de nem ért semmi.Meg még próbáltam északi területen elhelyezkedő fogadókban aludni hátha megharapnak.De ez sem jött össze.
Szerintem ilyen lehetőség nincsen.
Alternative

Re: Oblivion hivatalos pluginok magyarítása

Hozzászólás Szerző: Alternative »

Üdvözlet,

Lenne egy problémám. Feltelepítettem az Obliviont,Knights of Nine-t,és jó pár más plugint,de egyet elfelejtettem,a Fighter's Strongholdot. Namármost nem szeretném újratelepíteni a magyarítást. Az lenne a kérésem,hogy meg tudnám-e oldani úgy,hogy csak ennek az 1 pluginnak a magyarítását tegyem fel,anélkül,hogy a teljeset újra kéne tennem?
A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm.
Egy kis nosztalgia Oblivionból nem árt,így gondoltam újra kezdem,de ebbe az alapvető hibába estem,hogy később telepítettem fel a plugint..

Köszönettel, Alternative
Válasz küldése