Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Ha elakadtál a játékban (és az nem a magyarítás miatt van), akkor itt a helyed!
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Brenda »

Vendég írta:Sziasztok !

" 10 000 „aranytartalékkal” rendelkező kereskedő
Vivectől keletre, az egyik kis szigeten találjuk meg a mocsárrák kereskedőt ...
by Mocsy "

Ezt a kereskedőt sehol nem találom. Hol van pontosan, és mi a neve?
Köszi
Tényleg egy mocsárrákról van szó, aki mellesleg beszél és kereskedik. Ez persze csak akkor derül ki, ha nem csapod agyon, mielőtt megszóítanád. ;)
gerop
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2008. feb. 29., pén. 8:02

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gerop »

Vendég írta:Sziasztok !

" 10 000 „aranytartalékkal” rendelkező kereskedő
Vivectől keletre, az egyik kis szigeten találjuk meg a mocsárrák kereskedőt...
by Mocsy "

Ezt a kereskedőt sehol nem találom. Hol van pontosan, és mi a neve?
Köszi
Nézd meg ezt a térképrészletet:
http://gerop.fw.hu/terkep1.jpg

Szerintem a megjelölés varázslatra máshol nagyobb szükség van, így én átköltöztettem:
http://gerop.fw.hu/belso.jpg :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

gerop írta:
Vendég írta:Sziasztok !

" 10 000 „aranytartalékkal” rendelkező kereskedő
Vivectől keletre, az egyik kis szigeten találjuk meg a mocsárrák kereskedőt...
by Mocsy "

Ezt a kereskedőt sehol nem találom. Hol van pontosan, és mi a neve?
Köszi
Nézd meg ezt a térképrészletet:
http://gerop.fw.hu/terkep1.jpg
Szerintem nem a jelölt szigeten, hanem az attól DNy-ra levő kis szigeten van, mert a pontos útbaigazítás hozzá: ">>rezidenciája<< egy apró sziget közvetlenül
KELETRE a Mzanch nevű dwemer romtól. Maga a rom Vivectől KÉK-re található."

Mondjuk már rég jártam nála, így lehet, hogy rosszul emlékszem, melyik sziget is az a kettő közül. :)
gerop
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2008. feb. 29., pén. 8:02

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gerop »

Vik írta:
gerop írta:
Nézd meg ezt a térképrészletet:
http://gerop.fw.hu/terkep1.jpg
Szerintem nem a jelölt szigeten, hanem az attól DNy-ra levő kis szigeten van, mert a pontos útbaigazítás hozzá: ">>rezidenciája<< egy apró sziget közvetlenül
KELETRE a Mzanch nevű dwemer romtól. Maga a rom Vivectől KÉK-re található."

Mondjuk már rég jártam nála, így lehet, hogy rosszul emlékszem, melyik sziget is az a kettő közül. :)
Igazad van, tényleg a szomszédos szigetet jelöltem meg. :cry:
Mentségemre szolgál, hogy mind a kettő nagyon kicsi, és a térkép felbontása sem túl nagy.
Avatar
Nordavind
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 9:09
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Nordavind »

Ehh... Több éve Morrózok, de azt a rákot sosem kerestem meg :D Mostanában nem is fogom, az unalomig nyúztam a játékot, itt az ideje a pihenésnek :D
Petya

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Petya »

Sziasztok eljutottam Dagoth Ur várához. Csak egyetlen bejáratot láttam, ami a külső szárnyhoz vezet, de egy nagy sziklával van eltorlaszolva. Sem a hasító, sem a repesztő nem hat. Hogy lehet szétzúzni? Vagy máshol lehet bejutni?

Egyébként odabent muszáj lesz lebegnem?
Petya

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Petya »

Oké megtaláltam a törpkart, amivel megnyílik a bejárat.
Petya

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Petya »

Hát ez fura!

Lementem a védőburokkal körülvett szívhez, majd a védőburkot megsemmisítettem. A szívgyógyító amulettel ellebegtem onnan, majd kis idő múlva visszalebegtem a hídra, ahol Dagoth Ur össze-vissza kezdett rohangálni, majd hörgött egyet, és meghalt. Pedig csak a szívet körülvevő védőburkot semmisítettem meg, sem magát a szívet, sem Dagoth Urat nem pusztítottam el. Így van vége?! Vagy valami hiba történt a játékban?
Gilran

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Gilran »

Főszálban akadtam el. Szóval elmentem Vivechez dumálni és elvileg kaptam egy kisértettőr nevű cuccot, de nem találom a leltárban. Na most akkor mi a teendő?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Gilran írta:Főszálban akadtam el. Szóval elmentem Vivechez dumálni és elvileg kaptam egy kisértettőr nevű cuccot, de nem találom a leltárban. Na most akkor mi a teendő?
Ha kiírta, hogy "Kísértetőr a leltáradat gyarapítja" akkor ott kell lennie. Kesztyűket keressél.
Vendég

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Köszönöm. Mit is tesz a magyar helyesírás helytelen használata :D kisértet tőrt gondoltam ami valójában kisértet őr :oops: :D
C.Corax

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: C.Corax »

Hello!
Először: a Magyarosítás fantasztikusan jó lett! Köszönöm!
Másodszor: Még igencsak a főszál kezdetén vagyok, mert sokat barangoltam, meg kalandoztam. Szóval elmentem Urshilaku táborba, aztán elmentem a hamukán apjána íjáért. Azonban valami úton módon egy alvás után vámpírként ébredtem. Ez igazából nem is lenne olyan rossz, de amikor visszamentem a hamukánhoz, az csak anyit mondott, hogy meghalsz te csúnya rossz vámpír! na akkor most mit tudok csinálni?
A választ előre is köszönöm.
Avatar
Sheila
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2008. máj. 16., pén. 11:28
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Sheila »

C.Corax írta:Hello!
Először: a Magyarosítás fantasztikusan jó lett! Köszönöm!
Másodszor: Még igencsak a főszál kezdetén vagyok, mert sokat barangoltam, meg kalandoztam. Szóval elmentem Urshilaku táborba, aztán elmentem a hamukán apjána íjáért. Azonban valami úton módon egy alvás után vámpírként ébredtem. Ez igazából nem is lenne olyan rossz, de amikor visszamentem a hamukánhoz, az csak anyit mondott, hogy meghalsz te csúnya rossz vámpír! na akkor most mit tudok csinálni?
A választ előre is köszönöm.
A vámpírlétnek megvannak az előnyei, de sajnos nemigen áll szóba veled senki(mágusok céhe és a telvannaiak).
A tippek-trükkök pdf-ben van leírva a megoldás, valamelyik szentélybe kell elmenni és az egyik daedra-isten gyógyíthat meg (persze miután megoldottál egy feladatot neki).
C.Corax

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: C.Corax »

Köszönöm, megoldottam a problémát!
Ja és még egy kérdés: Megéri gyűjtögetnem a drága pajzsokat meg feyvereket egyáltalán, mert
1 - eddig 1 kereskedővel sem találkoztam, akinek 1000-nél több aranya lenne
2 - lesz olyan értékű cucc, amit be kell szereznem, és esetleg cserélhetek valamit a cuccokért?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

C.Corax írta:Köszönöm, megoldottam a problémát!
Ja és még egy kérdés: Megéri gyűjtögetnem a drága pajzsokat meg feyvereket egyáltalán, mert
1 - eddig 1 kereskedővel sem találkoztam, akinek 1000-nél több aranya lenne
2 - lesz olyan értékű cucc, amit be kell szereznem, és esetleg cserélhetek valamit a cuccokért?
Persze. Igen jól néz ki, amikor telepakolod a házad különleges, ritka fegyverekkel, páncélokkal. Gazdag kereskedőt találhatsz Vivectől kelet-északkeletre, illetve Caldera, Ghorak Udvarházban. Az előbbihez vezető pontos útvonalat már leírtam itt a fórumon; ha rákeresel a "mocsárrák" szóra, szerintem megtalálhatod.
erno

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: erno »

sziasztok

nekem az a problémám hogy a solestein szigeten a blodmon főszál küldetéseinél a köveknél nem tudom hogy mit csináljak és mert nagyon kevés nekem az információ amivel nem tudok mit kezdeni

szeretnék egy térképet és azon nyíllal megjelőlni hogy merre kell menni a kövektől és hogy mit kell csinálni.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta:Sziasztok !

10 000 „aranytartalékkal” rendelkező kereskedő

Ezt a kereskedőt sehol nem találom. Hol van pontosan, és mi a neve?
Köszi
Ha még mindig nem lenne meg:

Vivec mellett van egy iszaprák - komoly - és neki 10000 aranya van,
szintén teljes áron vesz mindent. ("rezidenciája" egy apró sziget közvetlenül
KELETRE a Mzanch nevű dwemer romtól. Maga a rom Vivectől KÉK-re található.)
Qwertrt

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Qwertrt »

Ugyan ez Bloodmoon kérdés, de remélem senki nem veszi rossz néven.

Szóval: vérfarkas lettem, és ugye minden éjjel meg kéne tápolnom egy humanoidot. Az egyetlen fegyverem a karmaim. Én többet vártam, egy átlagos berserkert sem tudok leszedni, olyan kicsit sebez minden karmolásom. Ilyen gyenge a vérfarkas?
Qwertrt

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Qwertrt »

Nevetséges, egy szerencsétlen berserkert 15 percig tartott legyőzni, ennyit zöldfülű koromban nem szenvedtem egy ellenféllel. És még így is veszteséggel ébredtem fel, hiába öltem meg.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Qwertrt írta:Nevetséges, egy szerencsétlen berserkert 15 percig tartott legyőzni, ennyit zöldfülű koromban nem szenvedtem egy ellenféllel. És még így is veszteséggel ébredtem fel, hiába öltem meg.
Szerintem az lehet a gond, hogy egy berzerker 40. szintű 300 ÉP-vel. Legalábbis amit most megnéztem CS-ben, annak ilyen értékei vannak. Vérfarkasoknak enni is kell az áldozat húsából! (Azt nem tudom pontosan, hogy kell ezt intézni játékon belül.)
Bishop
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2008. aug. 2., szomb. 17:38

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Bishop »

Piszkosul idegesítő, hogy az izomerős(55) ork harcosomnak a teherbírása 275/200 úgy, hogy gyakorlatilag semmi nincs nála, csak a vértezet és a fegyvere Az a 75 kg meg édeskevés a cuccolásra. Nincs véletlenül valami mód a teherbírás növelésére(a varázsitalok nagyon kevés ideig hatnak csak), vagy valami trainer/cheat/savegame editor, amivel növelni lehetne teherbírást?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Bishop írta:Piszkosul idegesítő, hogy az izomerős(55) ork harcosomnak a teherbírása 275/200 úgy, hogy gyakorlatilag semmi nincs nála, csak a vértezet és a fegyvere Az a 75 kg meg édeskevés a cuccolásra. Nincs véletlenül valami mód a teherbírás növelésére(a varázsitalok nagyon kevés ideig hatnak csak), vagy valami trainer/cheat/savegame editor, amivel növelni lehetne teherbírást?
Az erőd megnövelését ajánlom. Varázslatokból a Pihekönnyedséget illetve az erő növelését. :)

Csalást nem ajánlok, mert attól nem biztos, hogy jobb lesz. Olvastam már olyan kiegészítőről, ami megváltoztatja a tárgyak tömegét/teherbírást, de nem emlékszem rá, mi volt a neve.

Különben, ha nagyon nem tudsz mit kezdeni, fogadj fel egy útitársat, aki cipeli helyetted a dolgaidat.

Laura ezt szinte ingyen megteszi. :)
Bishop
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2008. aug. 2., szomb. 17:38

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Bishop »

Sajnos én izomagyú ok barbár vagyok, aki varázsolni nem tud, italból a pihekönnyedség meg vagy egy percig tart, ami semmire sem jó.
Az erőt hogyan tudom megnövelni? Valami kiképzővel, vagy magától nő, ha sokat harcolok.
Amúgy szintet mikor lépek: Mert valahogy nekem azt nem nagyon írta eddig ki,csak hogy bizonyos képességeim növekedtek !
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Bishop írta:Sajnos én izomagyú ok barbár vagyok, aki varázsolni nem tud, italból a pihekönnyedség meg vagy egy percig tart, ami semmire sem jó.
Az erőt hogyan tudom megnövelni? Valami kiképzővel, vagy magától nő, ha sokat harcolok.
Amúgy szintet mikor lépek: Mert valahogy nekem azt nem nagyon írta eddig ki,csak hogy bizonyos képességeim növekedtek !
Szintlépés akkor van, ha a fő képességeidet 10 ponttal megnöveled bármilyen összetételben. Az erőhöz főként a közelharci fegyverek tartoznak, de ezt ki is írja, ha ráviszed a karlapon az egeret.

A főzetek meg annál erősebbek, minél magasabb az intelligenciád. Szintén növelhető akár főzettel is.
Diego

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Diego »

VAn egy kis problematika a főküldetések során Ald-Ruhnba kellene mennem egy bizonyos Hassour Zainsubani-t kell keresnem és elbeszélgetnem vele.De NINCS Ald Skar-ban a fickó!Szó szerint nem találom sehol elég érdekes mert emlékezetem szerint mikor még elkezdtem régebben a játékot ott volt(jópár hónapja azóta természetesen újraraktam a gamet)!Valaki esetleg tudna segíteni???Esetleg magyarítás gond vagy plugin??(csak a world of face van fent valamint a balmora tuning, csak ezek műkszenek rendesen nálam)TAnácstalan vagyok!!Előre is köcce a segítséget!!!
Vendég

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A Morrowindben fel lehet bérelni útitársakat is? Van valami lista valahol, kik ezek az embnerek, mert én nem találtam róla információt !
Vendég

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Olvastam egy külföldi fórumon, hogyan lehet végtelen cuccot cipelni :
"Unlimited Weight Capacity
To have unlimited weight, (meaning you may carry as much stuff as you want, without having to go all the way back to your crates/storage bins) you must first off have a spell with Feather, and a Soultrap spell. Go to a Spellmaker, (best place is the Balmora Mage's Guild) and make a Spell with these specs:
Feather on Self for X to X amount for 2 seconds. (X must be ONE number, or the spell may vary everytime you cast it)
Soultrap on Target for 2 seconds.
Make it in that order, and buy it. If you aren't a Magic-using person, you might want to get a little more Magicka before buying the spell, so that you may cast it. When you bought the spell, look directly down at where your feet should be, and cast it. If you look at your status effects, it shows nothing about Feather on you, but your weight is now permanently down by X amount! I found this trick on of the most useful of all, and it also works with Swift Swim, and Water Breathing. But take caution, do NOT use this method with Levitate! You'll never be able to come down. "
Angolból nagyon pite vagyok, annyit értettem, hogy hogy kell magamra mondani egy pihekönnyedséget, meg valakire egy lélekcsapda varázslatot. De lélelekcsapdát nem nagyon találok tekercsből, és a többi szöveget nem is nagyon értem. Valaki segítene lefordítani?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta:Olvastam egy külföldi fórumon, hogyan lehet végtelen cuccot cipelni :
"Unlimited Weight Capacity
To have unlimited weight, (meaning you may carry as much stuff as you want, without having to go all the way back to your crates/storage bins) you must first off have a spell with Feather, and a Soultrap spell. Go to a Spellmaker, (best place is the Balmora Mage's Guild) and make a Spell with these specs:
Feather on Self for X to X amount for 2 seconds. (X must be ONE number, or the spell may vary everytime you cast it)
Soultrap on Target for 2 seconds.
Make it in that order, and buy it. If you aren't a Magic-using person, you might want to get a little more Magicka before buying the spell, so that you may cast it. When you bought the spell, look directly down at where your feet should be, and cast it. If you look at your status effects, it shows nothing about Feather on you, but your weight is now permanently down by X amount! I found this trick on of the most useful of all, and it also works with Swift Swim, and Water Breathing. But take caution, do NOT use this method with Levitate! You'll never be able to come down. "
Angolból nagyon pite vagyok, annyit értettem, hogy hogy kell magamra mondani egy pihekönnyedséget, meg valakire egy lélekcsapda varázslatot. De lélelekcsapdát nem nagyon találok tekercsből, és a többi szöveget nem is nagyon értem. Valaki segítene lefordítani?
Lefordíthatnám, de ez csalás. (Nem úgy, mint a Gumininja fórumon az utóbbi napokban felsorolt dolgok.) Mindenesetre varázskészítésnél tekerccsel nem fogsz sokra menni. Ott ismerned kell azokat a varázslatokat, amikből ki akarsz fejleszteni egy új varázslatot.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta:A Morrowindben fel lehet bérelni útitársakat is? Van valami lista valahol, kik ezek az embnerek, mert én nem találtam róla információt !
Alapesetben a Tribunalban van egy zsoldos, akit 30 napra lehet felbérelni, ekkor segít a harcban és cipeli a csomagjaidat. Megtalálható a királyi palota udvarán. A Nagy Bazárban lehet venni málháspatkányokat, akik cipelik a csomagjaidat, szkribeket, amik csak kísérgetnek.

MCA pluginban van jónéhány NPC, akit felbérelhetsz, vagy csak egyszerűen megkérhetsz, kísérjen el egy darabon.

Aztán ott van Laura (szintén plugin) is, akit nem kell felbérelni, de örül neki, ha időnként kap ajándékot. Elég jó harcos, meg tudja cipelni a csomagjaidat is...
Vendég

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »

És hol található a "Nagy bazár" és a "királyi palota" ? Mármint mi a város/városok neve? Van egy travel mapom, és azon szeretném beazonosítani, hogyan jutok oda !
Diego

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Diego »

Hali!

A tegnapi hiba megoldódott, megtaláltam azt a jóembert egy picit be volt ágyazódva a falba ilyennel még nem taliztam.De egy kis érdekesség CAlderában a mágus céh térmágusánál nem tudok utazni mert nem írja ki a célállomásokat.Szerintem elszúrtam a telepítést!! BY
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Brenda »

Vendég írta:És hol található a "Nagy bazár" és a "királyi palota" ? Mármint mi a város/városok neve? Van egy travel mapom, és azon szeretném beazonosítani, hogyan jutok oda !
Mournholdban van mindkettő. Ez Morrowind fővárosa. Térképen ne keresd, a Tribunal kiegészítő rakja be (tkp. az egész kieg. itt játszódik). Odajutni úgy tudsz, ha elkezdesz nyomozni az éjszaka rádtámadó orgyilkosok után (előtte persze nem árt telepíteni a Tribunalt).
Babilon5
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2008. ápr. 24., csüt. 17:25
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Babilon5 »

Diego!

Azt a jóembert én is fél óra alatt találtam meg annó (mondjuk azért, mert nem vettem észre, hogy le lehet menni a konyhás részre :P ).

A teleportos dolgot pedig még nekem se sikerült elmagyarázni, de valamelyik plugin a ludas benne. Még nem sikerült rájönni, hogy melyik.
Vendég

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Babilon5

Nállam csak két plugin van fent az egyik a world of face, a tribun javítás jahh meg magyarjavítás ez szűkíti a kört hogy melyik a ludas, amúgy meg szeretem amikor eltűnnek az emberek vagyis most egy szellem egy íjat kellett volna megszereznem de nem jött össze kinyírtam a szellemet de a hulláját nem találtam meg.Most egy korábbi mentéssel indulok el.Újratelepíteni meg nem merem mert félek úgy játok mint anno hogy lemeztelenítette a karakterem újratelepítés után:PCSak én sz*vok ilyen marhaságokkal vagy mással is előferdül?????????
By
Diego

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Diego »

Jut eszembe nyitni kellene egy olyan topicot is amiben a saját hülyeségeinket lehetne megosztani amolyan morro bakik.Most sikeresen elsütöttem a mágus céhházban (Balmorában) egy méregfelhőt a nyomorék bérgyilkosra erre minden varázsló nekem esett.Vagy a másik bénaság elnyomtam egy lebegés varázslatot mikor egy csontival harcoltam de nem emelkedtem elég magasra mire feleszméltem holtan zuhantam a földre.Lehet még az ikaroszi szárnyalás tekercsével is szórakozni,szép élmények vannak felőle de szerintem nem is kell mondanom.....Béna vok :D :D :D
Bishop
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2008. aug. 2., szomb. 17:38

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Bishop »

Ha szeretnék varázsló karakterrel nyomulni, akkor melyiket ajánljátok: breton vagy high elf
Bishop
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2008. aug. 2., szomb. 17:38

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Bishop »

Vik írta:
Alapesetben a Tribunalban van egy zsoldos, akit 30 napra lehet felbérelni, ekkor segít a harcban és cipeli a csomagjaidat. Megtalálható a királyi palota udvarán. A Nagy Bazárban lehet venni málháspatkányokat, akik cipelik a csomagjaidat, szkribeket, amik csak kísérgetnek.

MCA pluginban van jónéhány NPC, akit felbérelhetsz, vagy csak egyszerűen megkérhetsz, kísérjen el egy darabon.

Aztán ott van Laura (szintén plugin) is, akit nem kell felbérelni, de örül neki, ha időnként kap ajándékot. Elég jó harcos, meg tudja cipelni a csomagjaidat is...
Elfelejtetted mondani, hogy a málhás patkányokat és a zsoldost nem teleportálja át Ébenszívbe velem együtt a térmágus ! Hát így aztán nincs értelme az egésznek :(
Maki

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Maki »

Azt szeretném megkérdezni, hogy vannak olyan helyzetek, amikor
én is de ha van velem valaki, ő is teljesen lebénulunk és szép lasssan elvesztjük az
összes életerőnket.
Ez mit jelent? Ekkor vége a játéknak vagy ez egy betegség és meg lehet valahogy gyógyitani?
Köszi a válaszotokat előre is :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Diego írta:Hali!

A tegnapi hiba megoldódott, megtaláltam azt a jóembert egy picit be volt ágyazódva a falba ilyennel még nem taliztam.De egy kis érdekesség CAlderában a mágus céh térmágusánál nem tudok utazni mert nem írja ki a célállomásokat.Szerintem elszúrtam a telepítést!! BY
Ez a hiba már másnál is előjött. Kizárásos alapon a world of faces kiegészítővel lehet gond, a többinek működnie kell. Tudja valaki, honnan tölthetném le?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Bishop írta: Elfelejtetted mondani, hogy a málhás patkányokat és a zsoldost nem teleportálja át Ébenszívbe velem együtt a térmágus ! Hát így aztán nincs értelme az egésznek :(
Mert nem próbáltam. :)

Laura egyébként szinte mindenhova követ téged.
Avatar
Sheila
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2008. máj. 16., pén. 11:28
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Sheila »

Maki írta:Azt szeretném megkérdezni, hogy vannak olyan helyzetek, amikor
én is de ha van velem valaki, ő is teljesen lebénulunk és szép lasssan elvesztjük az
összes életerőnket.
Ez mit jelent? Ekkor vége a játéknak vagy ez egy betegség és meg lehet valahogy gyógyitani?
Köszi a válaszotokat előre is :)
Ha a bénítás varázslatról lenne szó: bénulásgyógyítás ital. A Tribunal bérgyilkosai egy bizonyos szint után is ilyen "bénító" karddal támadnak.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Sheila írta:
Maki írta:Azt szeretném megkérdezni, hogy vannak olyan helyzetek, amikor
én is de ha van velem valaki, ő is teljesen lebénulunk és szép lasssan elvesztjük az
összes életerőnket.
Ez mit jelent? Ekkor vége a játéknak vagy ez egy betegség és meg lehet valahogy gyógyitani?
Köszi a válaszotokat előre is :)
Ha a bénítás varázslatról lenne szó: bénulásgyógyítás ital. A Tribunal bérgyilkosai egy bizonyos szint után is ilyen "bénító" karddal támadnak.
Az összes életerő elvesztésénél meg sanszos a mérgezés. Ha ilyen esettel találkozol, nézd meg a karakterlapon a piros alapon levő mágikus hatásokat, nincs-e rajtad valami ilyesmi. Ha ráviszed a kurzort, akkor kiírja a nevét, meg azt is, milyen erős. Ha méreg van, akkor gyógyító varázslat kell, amíg le nem telik a méreg ideje, vagy előbb mérgezésgyógyítás, aztán gyógyítás. Régebben az egyik karakteremmel készíttettem egy olyan varázslatot, ami mindkettőt tudta, mert azok a csápos légbikák, vagy mik rendszeresen megmérgeztek...
Bishop
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2008. aug. 2., szomb. 17:38

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Bishop »

Tisztelt angolul tudók ! Találtam egy fórumon információt a végtelen súlycipelésre, de sajnos nem teljesen tiszta, mert angolból elég gyér vagyok .Nos tehát:
"Unlimited Weight Capacity
To have unlimited weight, (meaning you may carry as much stuff as you want, without having to go all the way back to your crates/storage bins) you must first off have a spell with Feather, and a Soultrap spell. Go to a Spellmaker, (best place is the Balmora Mage's Guild) and make a Spell with these specs:
Feather on Self for X to X amount for 2 seconds. (X must be ONE number, or the spell may vary everytime you cast it)
Soultrap on Target for 2 seconds.
Make it in that order, and buy it. If you aren't a Magic-using person, you might want to get a little more Magicka before buying the spell, so that you may cast it. When you bought the spell, look directly down at where your feet should be, and cast it. If you look at your status effects, it shows nothing about Feather on you, but your weight is now permanently down by X amount! I found this trick on of the most useful of all, and it also works with Swift Swim, and Water Breathing. But take caution, do NOT use this method with Levitate! You'll never be able to come down. "

Előre is köszönöm a segítséget !
Bishop
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2008. aug. 2., szomb. 17:38

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Bishop »

Olvastam egy hozzászólást a mocsárrák kereskedővel kapcsolatban:
"Szerintem a megjelölés varázslatra máshol nagyobb szükség van, így én átköltöztettem:
http://gerop.fw.hu/belso.jpg :D"

ezek szerint á :idea: t lehet valahogy teleportálni más helyekre az NJK-kat?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Bishop írta:Olvastam egy hozzászólást a mocsárrák kereskedővel kapcsolatban:
"Szerintem a megjelölés varázslatra máshol nagyobb szükség van, így én átköltöztettem:
http://gerop.fw.hu/belso.jpg :D"

ezek szerint á :idea: t lehet valahogy teleportálni más helyekre az NJK-kat?
Persze, a játékhoz mellékelt szerkesztővel azt változtatsz meg, amit csak akarsz. <név>.esp néven elmented a változtatatásokat, majd a Főmenü-Adatfájlok menüpontban bekapcsolod, és már működik is.
gerop
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2008. feb. 29., pén. 8:02

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gerop »

Vik írta:
Bishop írta:Olvastam egy hozzászólást a mocsárrák kereskedővel kapcsolatban:
"Szerintem a megjelölés varázslatra máshol nagyobb szükség van, így én átköltöztettem:
http://gerop.fw.hu/belso.jpg :D"

ezek szerint á :idea: t lehet valahogy teleportálni más helyekre az NJK-kat?
Persze, a játékhoz mellékelt szerkesztővel azt változtatsz meg, amit csak akarsz. <név>.esp néven elmented a változtatatásokat, majd a Főmenü-Adatfájlok menüpontban bekapcsolod, és már működik is.
Így is lehet, de a fenti kép nem így készült.

Rengeteg lény irányítás varázalatot használtam, a rákhoz még sebesség növelőt is (tetű lassú különben). A creepert viszont mágus teleporttal szállítottam Balmorába. A varázslatból nem kell erős, azt hiszem elég az 5-ös szintű, lehet tekercs, ital vagy saját varázslat is.
A ráknál próbálkoztam a bolhával és a visszahívással is, de azok sajnos nem működtek.
Bishop
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2008. aug. 2., szomb. 17:38

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Bishop »

Én ezekkel a varázslatokkal nem találkoztam még: a magyarított morrowindben ez a nevük hogy "mágus teleport" és "sebesség növelő" ?
gerop
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2008. feb. 29., pén. 8:02

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gerop »

Bishop írta:Én ezekkel a varázslatokkal nem találkoztam még: a magyarított morrowindben ez a nevük hogy "mágus teleport" és "sebesség növelő" ?
Mágus teleportnak hívtam a térmágusok által nyújtott szolgáltatást, tehát a mágusok céhében igénybevehető utazást.
A sebesség növelő varázslat saját készítésű, ami igazából egy gyorsaság erősítő varázslat célpontra vagy érintéssel (lehet, hogy ilyet készen nem lehet venni).
Bishop
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2008. aug. 2., szomb. 17:38

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Bishop »

Nade a térmágusok csak téged teleportálnak, azt aki veled van azt nem, nem ? Vagy valami modot használsz ?
És különben is akkor a rákot el kell lényirányítással vezetni a térmágushoz igaz?
gerop
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2008. feb. 29., pén. 8:02

Re: Egyéb kérdések a végigjátszással kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gerop »

Bishop írta:Nade a térmágusok csak téged teleportálnak, azt aki veled van azt nem, nem ? Vagy valami modot használsz ?
A calderai térmágus a creepert teleportálta, vagy a creeper tudott követni a teleportálás során. Igazából nem tudom, hogy melyik, de a lényeg, hogy sikerült.
Igaz, hogy használok modot, de csak azokat, amiket a magyarítással telepítettem, vagy innen töltöttem le. Nem hiszem, hogy ezek miatt lenne.
Bishop írta:És különben is akkor a rákot el kell lényirányítással vezetni a térmágushoz igaz?
Igen, el kellene vezetni, de nincs rá esélyed.
- Az első probléma már a szigetről való kihozáskor jelentkezik. A rák úszni nem tud, így a fenéken indult utánam, ami vagy fulladáshoz vezetett, vagy a mészároshalak intézték el. Maradt a vízen járás varázslat.
- A következő problémát a rák mérete és Suran kapujának szélessége okozta. Egyszerűen nem fért be rajta. Kénytelen voltam negkerülni, és a tengerre néző sétányon át bevinni a városba.
- A városon nagy nehezen átcűgöltem, de akkor meg nem fért el a bolhához vezető lépcsőn.
- Maradt a séta, akkor viszont az első függőhídon nem tudott átmenni.
- Megpróbáltam Molag Mar-ba is elvinni. Az út közben ránk rontó csontvázak, és egyéb teremtmények dacára ez sikerült is, de akkor jöttem rá, hogy a bolhával csak én utaztam, a rák szépen ott maradt.
- Utolsó próbálkozásként a hegyeken keresztül sétáltunk Balmorába. Erre nem volt semmilyen akadály, csak a szörnyekre kellett nagyon figyelni (a rák hősiesen vetette bele magát minden harcba, és halt meg szinte azonnal).

Az út megtétele legalább egy napomba került (a játékban, és a valóságban is).
A CS biztos hogy gyorsabb, és egyszerűbb, de abban mi az élvezet?
Válasz küldése