Ereklyék Legendás fegyók

Ha elakadtál a játékban (és az nem a magyarítás miatt van), akkor itt a helyed!
Babilon5
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2008. ápr. 24., csüt. 17:25
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Babilon5 »

Kicsomagolod őket a data könyvtárba.
A grafikákat bemásolod oda ahová valók, ha kell, a meglévőket felülírod.

Magyarítás mellé, ha nem erről a honlapról, vagy Vik honlapjáról töltötted le, akkor olyat ne rakj fel, mely az olvass el szerint beleír a morrowind.ini fájlba.
Meg szintén, ha nem erről a két honlapról van letöltve, akkor meglehet, hogy nem kompatibilis a magyarítással.
Bizonyos pluginok meg egymással, de azt már kitapasztalni kell. (Grafikaiakra ez nem jellemző.)

Magyarítás felrakásakor meg elég, ha bejelölöd őlket, akkor szépen feltesz több remek kis plugint.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta:sziasztok!
hogyan tudom feltelepíteni a különbözö pluginokat?
Bemásolod a Morrowind\Data Files könyvtárba, mindent, amit a leírása szerint kell, aztán a Főmenü-Adatfájlok menüpontban engedélyezed.
Shulk
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2008. aug. 28., csüt. 6:54
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Shulk »

Hát sztem marha jó dolog ereklyevadászkodni.Megéri miután találtál egy csomót és bemész a házadba és ott látod a több száz éves ereklyélet amik csak tieid.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Vik »

Shulk írta:Hát sztem marha jó dolog ereklyevadászkodni.Megéri miután találtál egy csomót és bemész a házadba és ott látod a több száz éves ereklyélet amik csak tieid.
Így van. Mivel már jó ideje elérhető a magyarítás, úgy gondolom, ideje rendesen válaszolnom a fél évvel ezelőtt feltett kérdésre.

Tehát itt következik egy ritka varázstárgy lelőhely lista. Nem teljes, és még az angol játék nevei szerepelnek benne, így legalább nektek is lesz dolgotok, míg rájöttök, pontosan hol és mit is kell keresni. :) (De az is lehet, hogy csak egyszerűen nincs időm lefordítani. :D )

assu-staff of magnus
gimothran ancetral tomb-staff of hasedoki
yansirramus-mace of molag bal
rotheran, arena-ice blade of the monarch
bthuand-spellbreaker
Bthuand nevű dwemer romban van É-ra a vörös hegységtől!
Itt a küldi a SpellBreakerhez: A Salvel Ancestral Tomban találkozhatsz egy
félig holt vámpírral. Ha segítesz neki, ö cserébe megfertőz a vámpírsággal,
de ad egy kalandot is; a jutalom: Spell Breaker!!
fist of randaglauf gauntlet -ilunibi, Soul's Rattle (láda mögött)
umbra sword-near to suran
mask of clavicus vile-sorkwilds tower
Lords mail-ebonheart-imperial shrine (vár tövében, víz alatt, 100-as zár)
chrysamere-abanabi
eleidons ward-ibar dad
Spear of bitter mercy-st delyn ihinipalit shrine
scourge-tel fyr
cuirass of the saviors hide-tel fyr (Sandrith Mora-tól DNY-ra Tel Fyr, Divayth Fyr szekrényében)
Ajánlom régi és (nagyon) öreg barátomat Fyr bácsit. Ő valahol Tel Fyr tornyaiban lopja a
napot pár igen-igen kemény cucc társaságában(!). A Cuirass of the Savior's Hide a játék
legjobb páncélja. Ráadásul 60% mágia elleni védetséget ad! Jah azért vigyél magaddal
egy 100-as nyitó tekercset!
daedra crescent blade-tel fyr -amulet
A Daedra Crescent Blade-et Tel Fyr-ből teleportálva találhatod meg. A legfelső szinten
Dyvath Fyr mellett vannak dobozok, egyikben van egy Daedra Sanctuary Amulet. Azt
felveszed és teleportálódsz egy helyre, ahol legyőzöl egy muksót, visszateleportálódsz és az
amulett helyett megkapod a Daedra Crescent Blade-t. bénítás!
gold brand -boethiahs shrine-in the sea near to hla oad
egy északi szigeten valami őrült csóka elcseppent egy kis infót valamilyen elsüllyedt
daedra shrineról, ami valahol west coast régióban van. Hát addig úszkáltam arrafelé,
míg valahol hla oadtól nyugatra a vízben kicsit beljebb meg nem találtam. Le kell úszni
a fenékre, és ott van Boethiah szétmorzsolódott szobra, a fejét megérintve odaadja
a küldit, hogy építtess neki egy új szobrot. Szükség van egy könyvre, ezt Vivecben
Jobashánál beszerezheted, kb. 2000 aranyra, meg egy építészre, akit Calderában találsz.
Ezután pár nap, hét múlva felépíti valahol Gnaar Mok és Illunibi környékén. Ott beszélsz
Boethiah-val, aki jutalmul odaadja a gold brand kardot
De ha mindenképp long blade-et szeretnél, akkor ajánlom, hogy csináld meg Boethiah küldetését.
(Hla Oad mellett a vízben találod meg az összetört szobrát). Ezért kapsz egy
Gold Brand nevű hosszú, egykezes kardot, és ha vámpír karaktered van ezt "továbbfejlesztheted"
Eltonbrand-dé.

boots of apostle-berandas
skull crasher-omaren ancestral tomb
Nem akarok kötözködni, de a Skull Crusher nem az Omaren Ancestral Tombban van
hanem az abból nyíló Daedra romban (Forgotten Vaults of Anudnabia). Ha a Tribunal
fent van akkor van ott egy Daedra Face of Terror is.
Daedra Face of Terror. Sadrith Morától keletre egy sírból nyíló daedra romból
(Omaren Anchestral Tomb, Forgotten Vaults of Anudnabia). Itt van az egyik párkányon.
Ha nincs Tribunalod akkor Ghost Gateben az egyik mukin van.
helm of oreyn bearclaw-assudinapal
yassamidan shrine-mehrunes razor
Dragonbane Curiass - Mudan Grotto

Dragonbane Curiass (kb:300-as páncél +100%resist fire, állandó)
Ebonheart mellett (nyugaton) egész délre találtam egy vízalatti barlangot.
ital (Potion of Heroism)
víz alatti barlang, Vivectől dél-nyugatra a víz alatt. De nem ajánlom, hogy 16. szintű
karakterrel úszkáljon, hacsak nem mágus.

Én egy rettentő jó short blade-et tudok ajánlani. A neve Fang of Haynekhtnamet. Mamae-ban
Shrine of Pitted Dreams-ben találod meg egy ilyen koporsószerű valamiben. Short blade-hez
képest jól sebez és ha jó skilled/speeded van hozzá úgy sorozhatsz vele mint egy géppuska.
Mondom, nem sebez annyira hatalmasat, de ha valakit folyamatosan ütsz vele meg sem tud szólalni.
Avatar
Nordavind
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 9:09
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Nordavind »

Én egy rettentő jó short blade-et tudok ajánlani. A neve Fang of Haynekhtnamet. Mamae-ban
Shrine of Pitted Dreams-ben találod meg egy ilyen koporsószerű valamiben. Short blade-hez
képest jól sebez és ha jó skilled/speeded van hozzá úgy sorozhatsz vele mint egy géppuska.
Mondom, nem sebez annyira hatalmasat, de ha valakit folyamatosan ütsz vele meg sem tud szólalni.
Breton Arnymagusom tudna am errol meselni :D A legjobb tor egesz Morrowindben, meg a Keeninget is uti... persze ez az en velemenyem ;)
Drizzt

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Drizzt »

Vik írta:
Shulk írta:Hát sztem marha jó dolog ereklyevadászkodni.Megéri miután találtál egy csomót és bemész a házadba és ott látod a több száz éves ereklyélet amik csak tieid.
Így van. Mivel már jó ideje elérhető a magyarítás, úgy gondolom, ideje rendesen válaszolnom a fél évvel ezelőtt feltett kérdésre.

Tehát itt következik egy ritka varázstárgy lelőhely lista. Nem teljes, és még az angol játék nevei szerepelnek benne, így legalább nektek is lesz dolgotok, míg rájöttök, pontosan hol és mit is kell keresni. :) (De az is lehet, hogy csak egyszerűen nincs időm lefordítani. :D )

assu-staff of magnus
gimothran ancetral tomb-staff of hasedoki
yansirramus-mace of molag bal
rotheran, arena-ice blade of the monarch
bthuand-spellbreaker
Bthuand nevű dwemer romban van É-ra a vörös hegységtől!
Itt a küldi a SpellBreakerhez: A Salvel Ancestral Tomban találkozhatsz egy
félig holt vámpírral. Ha segítesz neki, ö cserébe megfertőz a vámpírsággal,
de ad egy kalandot is; a jutalom: Spell Breaker!!
fist of randaglauf gauntlet -ilunibi, Soul's Rattle (láda mögött)
umbra sword-near to suran
mask of clavicus vile-sorkwilds tower
Lords mail-ebonheart-imperial shrine (vár tövében, víz alatt, 100-as zár)
chrysamere-abanabi
eleidons ward-ibar dad
Spear of bitter mercy-st delyn ihinipalit shrine
scourge-tel fyr
cuirass of the saviors hide-tel fyr (Sandrith Mora-tól DNY-ra Tel Fyr, Divayth Fyr szekrényében)
Ajánlom régi és (nagyon) öreg barátomat Fyr bácsit. Ő valahol Tel Fyr tornyaiban lopja a
napot pár igen-igen kemény cucc társaságában(!). A Cuirass of the Savior's Hide a játék
legjobb páncélja. Ráadásul 60% mágia elleni védetséget ad! Jah azért vigyél magaddal
egy 100-as nyitó tekercset!
daedra crescent blade-tel fyr -amulet
A Daedra Crescent Blade-et Tel Fyr-ből teleportálva találhatod meg. A legfelső szinten
Dyvath Fyr mellett vannak dobozok, egyikben van egy Daedra Sanctuary Amulet. Azt
felveszed és teleportálódsz egy helyre, ahol legyőzöl egy muksót, visszateleportálódsz és az
amulett helyett megkapod a Daedra Crescent Blade-t. bénítás!
gold brand -boethiahs shrine-in the sea near to hla oad
egy északi szigeten valami őrült csóka elcseppent egy kis infót valamilyen elsüllyedt
daedra shrineról, ami valahol west coast régióban van. Hát addig úszkáltam arrafelé,
míg valahol hla oadtól nyugatra a vízben kicsit beljebb meg nem találtam. Le kell úszni
a fenékre, és ott van Boethiah szétmorzsolódott szobra, a fejét megérintve odaadja
a küldit, hogy építtess neki egy új szobrot. Szükség van egy könyvre, ezt Vivecben
Jobashánál beszerezheted, kb. 2000 aranyra, meg egy építészre, akit Calderában találsz.
Ezután pár nap, hét múlva felépíti valahol Gnaar Mok és Illunibi környékén. Ott beszélsz
Boethiah-val, aki jutalmul odaadja a gold brand kardot
De ha mindenképp long blade-et szeretnél, akkor ajánlom, hogy csináld meg Boethiah küldetését.
(Hla Oad mellett a vízben találod meg az összetört szobrát). Ezért kapsz egy
Gold Brand nevű hosszú, egykezes kardot, és ha vámpír karaktered van ezt "továbbfejlesztheted"
Eltonbrand-dé.

boots of apostle-berandas
skull crasher-omaren ancestral tomb
Nem akarok kötözködni, de a Skull Crusher nem az Omaren Ancestral Tombban van
hanem az abból nyíló Daedra romban (Forgotten Vaults of Anudnabia). Ha a Tribunal
fent van akkor van ott egy Daedra Face of Terror is.
Daedra Face of Terror. Sadrith Morától keletre egy sírból nyíló daedra romból
(Omaren Anchestral Tomb, Forgotten Vaults of Anudnabia). Itt van az egyik párkányon.
Ha nincs Tribunalod akkor Ghost Gateben az egyik mukin van.
helm of oreyn bearclaw-assudinapal
yassamidan shrine-mehrunes razor
Dragonbane Curiass - Mudan Grotto

Dragonbane Curiass (kb:300-as páncél +100%resist fire, állandó)
Ebonheart mellett (nyugaton) egész délre találtam egy vízalatti barlangot.
ital (Potion of Heroism)
víz alatti barlang, Vivectől dél-nyugatra a víz alatt. De nem ajánlom, hogy 16. szintű
karakterrel úszkáljon, hacsak nem mágus.

Én egy rettentő jó short blade-et tudok ajánlani. A neve Fang of Haynekhtnamet. Mamae-ban
Shrine of Pitted Dreams-ben találod meg egy ilyen koporsószerű valamiben. Short blade-hez
képest jól sebez és ha jó skilled/speeded van hozzá úgy sorozhatsz vele mint egy géppuska.
Mondom, nem sebez annyira hatalmasat, de ha valakit folyamatosan ütsz vele meg sem tud szólalni.
magnus staffját úgy is megkaphatod he lenyomod a 0(nullát) és beírod:player->additem"staff_magnus" 1
Jahim89
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009. jan. 30., pén. 11:26

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Jahim89 »

Rotheranban fenn északon Dagon Feltől délre található a Fejedelem Jégpengéje ami egy elég kemény fegyó.....
Drizzt
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009. feb. 13., pén. 20:06

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Drizzt »

na jó feladom végignéztem minden raktárt,kereskedőt stb. amit találtam majdnem teljes az üveg set-em (gyűjtő vok) de kesztyűt nem találok sehol pls help hol van ien ( ha lopni kell az se gond 99-es a lopás )
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Vik »

Drizzt írta:na jó feladom végignéztem minden raktárt,kereskedőt stb. amit találtam majdnem teljes az üveg set-em (gyűjtő vok) de kesztyűt nem találok sehol pls help hol van ien ( ha lopni kell az se gond 99-es a lopás )
Csak most vettem észre a kérdést. Megnéztem CS-t, a magyarítás dolgait is, és azt kell mondjam, nincs üvegkesztyű a játékban.
lorddiablo

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: lorddiablo »

Lehet hülyének néztek de amit én gyűjtöttem legendás fegyvereket vagy ereklyéket azokat eladtam a Mournhold-i Múzeumnak.Mivel úgyse fogom őket használni vagyis mindet egyszerre ugyse és jó kis pénzeket kaptam érte.
Nem a pénz hajt amikor keresem ezeket a cuccosokat hanem a kalandvágy és bármilyen jó cucc legyen mind a muzeumnak ajandékozom.

Lenne egy kérdésem:Végignyomtam a Bloddmoon és a Tribunial küldetéseket.
Neverein penget kéne összeraknom.2 rész megvan belőle amit a muezum ad és amit a "Bajnok" legyőzéséért kapunk.Végigjátszasokban olvastam hogy az első Amlexia adja de nekem nem adott szart se és már kinyirtam az uccsó küldetésben ugy hogy az a feladat amikor egy egyik testőret meg kell gyakni nem is csinaltam meg.
Ja és megvan az utolsó törpe aki még él :D Tel Fyr alsó szinek barlang rész.
Na aki tudja hogy tudnék hozzájutna a pengedarab 3. részéhez irjon kössz
danterlando

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: danterlando »

Vik írta:
Drizzt írta:na jó feladom végignéztem minden raktárt,kereskedőt stb. amit találtam majdnem teljes az üveg set-em (gyűjtő vok) de kesztyűt nem találok sehol pls help hol van ien ( ha lopni kell az se gond 99-es a lopás )
Csak most vettem észre a kérdést. Megnéztem CS-t, a magyarítás dolgait is, és azt kell mondjam, nincs üvegkesztyű a játékban.
na én jó ideje nem voltam és most látom a kérdést igaz kesztyű nincs de karperec ha jól tudom van
Niki

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Niki »

danterlando írta:
Vik írta:
Csak most vettem észre a kérdést. Megnéztem CS-t, a magyarítás dolgait is, és azt kell mondjam, nincs üvegkesztyű a játékban.
na én jó ideje nem voltam és most látom a kérdést igaz kesztyű nincs de karperec ha jól tudom van
És karperec hol :?: :?: :?:
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

na én jó ideje nem voltam és most látom a kérdést igaz kesztyű nincs de karperec ha jól tudom van[/quote]

És karperec hol :?: :?: :?:[/quote]

XD Ezt kár volt neki mondani XD
mezes28

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: mezes28 »

Hello
Lenne egy fontos kérdésem.
Hogy lehet 1000 fölé vini az erömet és a varázserömet (manámat)?????
Léci segicsetek.
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

mezes28 írta:Hello
Lenne egy fontos kérdésem.
Hogy lehet 1000 fölé vini az erömet és a varázserömet (manámat)?????
Léci segicsetek.
Nem kell mindenhol megkérdezned :|
Dani Mester

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Dani Mester »

bigboy911 írta:Ha vki megmondaná hol találok legendás fegyót ruhát stb azt megköszönném
Az Erabenimsun tábortól nyugatra egy családi kriptában (sajnos nem tudom mi a neve) van a Giliszta sisak.
Dani Mester

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Dani Mester »

bigboy911 írta:Ha vki megmondaná hol találok legendás fegyót ruhát stb azt megköszönném
A Birodalmi Szekta küldetései során egy-párat vissza kell szerezni,és végén meg is tarthatjuk azokat. Mért nem próbálod ott?
Avatar
danimester
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. júl. 15., csüt. 13:24

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: danimester »

Valaki tudja hol van a Denstagmer gyűrűje?Ez kivételével mindet megtaláltuk.
Begar
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010. szept. 25., szomb. 9:59

Kétpólusú Penge

Hozzászólás Szerző: Begar »

Murnholdban, a piactéren van egy csajszi, aki pasit akar magának fogni. Ha hozzuk össze az egyik helyi kereskedővel aki nagy bántban van, ugyanis feleségét, szíve legkedvesebb csücskét elvitte a sorvadás. Ekkor eszembe jutott az a rengeteg kiontott corpus zombi agyvelő, de inkább úgy döntöttem nem említem meg neki milyen gyönyörű volt kedvese a Vörös hegynél, midőn úgy elvarázsolt gyönyörű mosolyával, és rózsás illatával mielőtt... na szóval ha bemutatjuk neki a hölgyeményt, ő a találka után hálából nekünk adja eme impozáns egyedi bicskát, amit senki nem akart elvinni tőle(igazából ha nem nézne ki jól, én sem hordanám) hát tegyük el, és trancsírozzunk vele egészséggel:

Kép
Nem túl nagy szám, de ereklyének megteszi. (anno nem láttam MorrowindHQ-n sem, úgyhogy nem sokan ismerik ;) )

A Másik pedig amit nem olvastam még sehol: ha végignyomjuk a főküldi sorozatot, megkapjuk a dweemer kesztyűt stb, akkor meg tudjuk szerezni a kesztyű párját is: Megölöd Vivec-et és nála van a párja, ezt viszont aktiválni kell: Tel Fry Corpusáriumának mélyén rejtőzik az utolsó törpe. Ő megígéri, hogy megcsinálja neked, csak két könyvet kér a munkához, amit meg kell szerezned.
Lord-Jack

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Lord-Jack »

Mamaeát hol találom?
phoenix

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: phoenix »

valamelyikőtök tudja hogy miannak a fegyvernek a neve amelyik egy katanas umbra sword 180k-t ér és naon jól sebez már 5éve játszok a morrowindel és nem találom sehol de legalább a kódokat tudom hogy hogy kell beírni csak a fegyver neve kéne más nem
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Vik »

phoenix írta:valamelyikőtök tudja hogy miannak a fegyvernek a neve amelyik egy katanas umbra sword 180k-t ér és naon jól sebez már 5éve játszok a morrowindel és nem találom sehol de legalább a kódokat tudom hogy hogy kell beírni csak a fegyver neve kéne más nem
Erre gondolsz? Netán erre?
nagypapa

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: nagypapa »

Valaki tudja hol van mamaea?
Vendég

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

figyi megvettem a skyrimot és nem inditja a steam mert azt irja hogy ez a játék most nem elérhető próbálkozzon később szoval ha tudtok segiteni léci segitsetek léci
VirTu4L

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: VirTu4L »

Szevasztok ! Azt szeretném megkérdezni h hol lehet megtalálni a Deadrikus mellvértet?? :O Annyira szeretném már ha full deadrikus szettem lenne ... de nem tudom hol van a mellvért :( Valaki megmondaná?
VirTu4L

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: VirTu4L »

A morrowind ről beszélek ...
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Hanyas szintű vagy? Az egyébként nem olyan legendás.
sanci1990

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: sanci1990 »

hali

egy kis help kéne :)
én is gyűjtöm a cuccokat mint persze a legtöbb morrowind fan :)
kérdésem az hogy hol találok daedricus jobb vállvédőt és toronypajzsot ?
egy oldalon olvastam h a vállvédő a Karstaagi kastély tornyában van , de sehol nem találom pedig elvileg elég jól látható helyen van , ill. kellene h legyen

megköszönném a segítséget ha tudna valaki valamit :)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

sanci1990 írta:hali

egy kis help kéne :)
én is gyűjtöm a cuccokat mint persze a legtöbb morrowind fan :)
kérdésem az hogy hol találok daedricus jobb vállvédőt és toronypajzsot ?
egy oldalon olvastam h a vállvédő a Karstaagi kastély tornyában van , de sehol nem találom pedig elvileg elég jól látható helyen van , ill. kellene h legyen

megköszönném a segítséget ha tudna valaki valamit :)
Rossz hír lehet, hogy a vállvédőt mindenképpen a kastélyban kellene összeszedned (szerintem), mert a másik ismert darab magánál Divayth Fyr-nél van.
Itt egy link, ami tartalmazza a kastély alaprajzait. A térképeken zölddel vannak jelölve a loot-ok. Szerintem ez alapján próbáld újra feltúrni a helyet.
http://www.uesp.net/wiki/Bloodmoon:Castle_Karstaag

Ha minden kötél szakad, akkor pedig Divayth Fyr-ről kell letrükköznöd. Ehhez szükséged lesz egy erősebb páncélbomlasztó (nem tudom minek fordították a magyar verzióban) varázslatra, illetve egy nyugtatás varázsra. A bomlasztással lehámozod az npc-ről a páncélt, a nyugtatással lecsillapítod, utána pedig ellopod tőle a kívánt páncéldarabot és megjavítod magadnak.

Torony pajzsot randomban tudsz csak szerezni valamelyik arany szenttől. Gondolom ehhez elég nagy szerencse kell (mármint az életben, nem a játékban).
sanci1990

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: sanci1990 »

Rossz hír lehet, hogy a vállvédőt mindenképpen a kastélyban kellene összeszedned (szerintem), mert a másik ismert darab magánál Divayth Fyr-nél van.
Itt egy link, ami tartalmazza a kastély alaprajzait. A térképeken zölddel vannak jelölve a loot-ok. Szerintem ez alapján próbáld újra feltúrni a helyet.
http://www.uesp.net/wiki/Bloodmoon:Castle_Karstaag

Ha minden kötél szakad, akkor pedig Divayth Fyr-ről kell letrükköznöd. Ehhez szükséged lesz egy erősebb páncélbomlasztó (nem tudom minek fordították a magyar verzióban) varázslatra, illetve egy nyugtatás varázsra. A bomlasztással lehámozod az npc-ről a páncélt, a nyugtatással lecsillapítod, utána pedig ellopod tőle a kívánt páncéldarabot és megjavítod magadnak.

Torony pajzsot randomban tudsz csak szerezni valamelyik arany szenttől. Gondolom ehhez elég nagy szerencse kell (mármint az életben, nem a játékban).[/quote]

vágom az oldalt és az alapján jutottal el a kastélyba , de jó h azt mutatja h ott a toronyba lenni kéne valaminek (jelen esetben egy vállvédőnek) de akkor sincs ott :oops:
vidit is kerestem a neten hátha én vagyok a vak és nem veszem észre , de a vidin megtalálja és ott van , nekem meg sehol :oops:
lehet a teljes magyarosítás kavar be , de ez csak az én összeesküvés elméletem :D
akkor nem marad más hátra , megyek Divayth Fyrhoz és levarázsolom róla valahogy :)

kösz a segítséget :)
sanci1990

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: sanci1990 »

ja és hol találok egy normális páncélbomlasztó fegyót v varázstekercset ? mert ami van az elég nokedli :D
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

sanci1990 írta:ja és hol találok egy normális páncélbomlasztó fegyót v varázstekercset ? mert ami van az elég nokedli :D
Egy Balmorában élő dunmer nőtől (Ethasi Rilvayn) lehet venni az Armor Eater nevű varázslatot, ami jól használható mondjuk arra, hogy varázslat készítéssel összerakd a saját díszintegrációs sugaradat (gondolom a daedrikus páncélhoz olyan erős kell hogy legyen, hogy csalásra lesz szükség, ha nagyon alacsony szinten vagy).

Illetve szintén egy dunmer nő (Medila Indaren) árul hasonlót Calderában. Apropó! Ez talán szerencsésebb is, mivel az előző hölgyemény a helyi bérgyilkos szervezet egyik magas rangú koordinátora és így csak bizonyos rang után teszi elérhetővé a szolgáltatásait.

Tekercsből csak a ,,Scroll of Baleful Suffering" -et találtam. De ez elég durva egy dolog (vakít, demoralizál, lesulykol, páncélt és fegyvert is korrodál), és a célnak nem biztos, hogy elég erős.

Fegyverből és varázstárgyból nem találtam az UESP-én semmit. Pedig mintha emlékeim szerint nekem lett volna valamiféle kardom, ami megzabálta a rám támadó őrök felszerelését anno. Persze elképzelhető, hogy csak képzeltem...

Vedd figyelembe ezt a szöveget :!: : ,,While you are still at Castle Karstaag, you might as well visit the Tower to retrieve the last missing piece of Daedric Armor: the Daedric Right Pauldron. It is hidden among the ice, but once you look into the crevases, it stands out pretty well as the rest of the room is light blue. Access to the tower is by levitation, from outside the castle, not inside."

Én ez alapján úgy vettem ki, hogy rejtve van, tehát sasolni kell; illetve valamit trükközni kell a bejutással is (ez utóbbit sehogy sem értem; túl régen játszottam a játékkal).

Sok sikert!
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Én is sokat bajlódtam a vállvédő megszerzésével, nekem csalás/módosítás nélkül csak így sikerült:
Felmész a Karstaag vár tetején lévő kis tornyába (levitáció kell hozzá), ahol bárhogy is nézed, alapból nem fogod sose megtalálni, mivel konkrétan a falban van benne (ajánlott megnézni TES Construction Set-ben), így egy erős arcobat potival "bele tudsz ugrani" a falba (érdemes minden felesleges holmit lepakolni házadban, ha kell feather potit is igyál), a falban már látni fogod, de elérni csak egy telekinézis potival lehet, ha meg ezután nem tudsz a falból kijönni akkor recall.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Vik »

Sleth írta:Én is sokat bajlódtam a vállvédő megszerzésével, nekem csalás/módosítás nélkül csak így sikerült:
Felmész a Karstaag vár tetején lévő kis tornyába (levitáció kell hozzá), ahol bárhogy is nézed, alapból nem fogod sose megtalálni, mivel konkrétan a falban van benne (ajánlott megnézni TES Construction Set-ben), így egy erős arcobat potival "bele tudsz ugrani" a falba (érdemes minden felesleges holmit lepakolni házadban, ha kell feather potit is igyál), a falban már látni fogod, de elérni csak egy telekinézis potival lehet, ha meg ezután nem tudsz a falból kijönni akkor recall.
Az a tuti kincseskamra, amit beépítenek a falba, nehogy bárki is hozzáférjen...
sanci1990

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: sanci1990 »

danimester írta:Valaki tudja hol van a Denstagmer gyűrűje?Ez kivételével mindet megtaláltuk.
falas családi kripta :)
sanci1990

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: sanci1990 »

Sleth írta:Én is sokat bajlódtam a vállvédő megszerzésével, nekem csalás/módosítás nélkül csak így sikerült:
Felmész a Karstaag vár tetején lévő kis tornyába (levitáció kell hozzá), ahol bárhogy is nézed, alapból nem fogod sose megtalálni, mivel konkrétan a falban van benne (ajánlott megnézni TES Construction Set-ben), így egy erős arcobat potival "bele tudsz ugrani" a falba (érdemes minden felesleges holmit lepakolni házadban, ha kell feather potit is igyál), a falban már látni fogod, de elérni csak egy telekinézis potival lehet, ha meg ezután nem tudsz a falból kijönni akkor recall.
rendben köszi sikerült megszerezni :)
jelenleg ereklye vadászkodom, összegyűjtöm a spéci motyókat :)
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Csak én érzem, hogy a "legendás" Igazláng (Trueflame) vagy Reménytűz (Hopesfire) gyenge az addigra félistenné vált karinknak?
Enchant-olással (magyarosításba bűvölés) meg tudjuk csinálni a saját legendás fegyverünket (Tribunalos spoiler van benne):

Szükséges módok:
- Tribunal
- Morrowind Code Patch: spellmaking max. magnitude increase bekapcsolása(csak akkor lehet változtatni itt a beállításokon, ha a magyarítás előtti morrowind.exe-t használja az ember)

Szükséges alapanyagok:
- Ében handzsár (Ebony Scimitar) (Mournhold-ban mászkáló Főordinátorok (High Ordinator) hullájától lehet elszedni)
- Azura csillaga (Azura's Star) Almalexia lelkével (más is megteszi, de akkor kevesebbszer lehet majd használni)
- varázslatok: Tűzsebzés (Fire Damage), Tűzérzékenység (Weakness to Fire)

Enchantolás (sorrend fontos):
- Tűzérzékenység: minimumra és maximumra 150-150, az időtartam 1 mp.
- Tűzsebzés: minimumra és maximumra 200-200, az időtartam 1 mp.
(területre lehet pár pontot tenni, hogy nézzek is ki valahogy a támadás)

Ezzel egy tűzellenállás nélküli egységre 500 tűzsebzést ad ((1,5+1)*200), míg egy Sötét Elfre "csak" 350-et ((1,5-0,75+1)*200).
Azért nem villámsebzést használok, mert az több enchant pontba kerül, jégsebzés jó lenne ebből a szempontból, de az meg a Bloodmoon-ban szinte használhatatlanná válna.
Tapocska

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Tapocska »

Sziasztok!

Morrowindes életem során egy elég nagy buggba érkeztem. (Már több mint 6 éve morrowindezek, és most elkezdtem oblivionozni.) Nah az hogy beléptem a templomba végigjártam az elején a zarándoklatot , utánna Balmorában folytattam utam, onnan elküldtek Vivecbe és ott van az a küldetés amikor egy nőnek kell mondani hogy hagyja el a várost mert elkapta a corpust, nah ekkor van a baj, megtudtam hogy aréna-veremben van, és nálam sehol sincs. Már két karaktert kezdtem hogy megnézzem nem-e véletlen megöltem-e. össze vissza kerestem, az aréna veremben kérdeztem az emberek, mindegyik mondta: Amott Van ! :D hát.... elég érdekes. tudnátok ebben a buggban segíteni, mert a 59 es birodalmimmal már minden céhet végigvittem kivéve ezt, a templomot. HELP!! ;)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Utána néztem és ez tényleg egy létező és gyakori bug.
Hála az égnek PC-n meg lehet oldani:

Sometimes, Tanusea Veloth isn't at the Arena, in which case you will have to reload on Xbox or on a PC use the console command PlaceAtPC "Tanusea Veloth",1,20,1 . - UESP (http://www.uesp.net/wiki/Morrowind:Disease_Carrier)

Használd az angol szövegvégén lévő konzol parancsot és akkor teljesíthetővé fog válni a feladat. A lényeg, hogy semmiképpen NE öld meg a nőt, mert az egy sokkal durvább bugot fog előcsalni, amit nem eleht javítani (történetesen örökre elkapod a corpust! - nem a sztori szerintit).

Remélem tudtam segíteni.
További jó játékot!
Nerevar
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. jún. 26., szer. 15:24
Tartózkodási hely: Vvanderfell

Re: Ereklyék Legendás fegyók

Hozzászólás Szerző: Nerevar »

Én elég hosszú morrowindes játszásom során, megtaláltam minden ereklyét, + full daedra settet (Nem Tel Fhyr bácsitól :D) Akinek kell segítség a megtaláláshoz, dobjon egy üzit ! :)
Válasz küldése