Boethiah

Innen: Elder Scrolls Lapok

Boethiah, az Összeesküvés hercege[szerkesztés]

„Ámulattal vesd tekinteted Boethiah orcájára. Nyújtsd ki két karod feléje és áldása száll majd reád ha feléd veti tekintetét. Bizony, a háború áldás. Bizony, a halál csak egy lehetőség. Bizony, csupán porszem vagy Boethiahnak.” Boethiah Dicsősége

Boethiah (úgy is mint Botehia vagy Bothera a Khajiit kultúrkörben), a megtévesztés, az összeesküvés, a titkos-gyilkos ármánykodás, az orgyilkosság, az árulás és a hatalom törvénytelen megdöntésének Daedric hercege. Úgy is ismert mint Az Ármány Hercege, A Sötét Harcos, Nemzetek Megrontója, Az Árnyékok Királynője és a Pusztítás Istennője. Boethiah rajong a versengésért és a csatáért. Általában hatalmas palástba öltözött harcosként írják le, gyakran szenvtelenül szemlélődve. Míg gyakran férfiként jelenik meg, Boethiah alkalomadtán nőként is alakot ölt.

Veloth próféta munkássága nyomán, a Dark Elfek mint isteni ősatyjukat tisztelik Boethiaht. Megnyilatkozásai hatására az mostani Chimer vagy Changed Folk megtagatdott minden kötődést az Aldmerhez és új nemzetet alapítottak, Daedric elvekre alapozva. Veloth mozgalma Tirimac követőinek rendíthetetlen ellenállásába ütközött, aki a Aldmerek nagy hatalmú ősszelleme. Boethah felvette Tirimac alakját (felételezhetően azáltal hogy megette) és megjelent deride előtt. Miután megalázta a gyülekezete előtt, megrontotta a lényét és őt magát Malachattá változtatta, híveit pedig Orsimerré. A Dark Elf kultúra vívmányait mint Boethiahhoz kötik, a filozófiát, a mágiát és az tervezett építészetet. Az ősi Veloth tanmesék az alapjai azoknak a Chimeri történeteknek, melyekben Boethiah győzedelmeskedik minden ellensége felett. A Tribunal Temple (a Törvény Temploma) tanításai szerint ő volt az élő isten, Almalexia előképe. Ám a New Temple (az Új Templom) prédikációja szerint ismét elfoglalta az őt megillető helyét.

A Khajiitok Botheraként tisztelik. Keveset tudunk a vallásukban betöltött szerepéről, ám az bizonyos, hogy éles nyelvűként írják le és az ősi tudás tanitó szellemként ismerik. Isteni tevékenységének sötétebb jellege és Tamrielre gyakorolt befolyása ellenére Boethiahot a „jó” Daedrák közé sorolják. A köznyelv szerint Boethiah szövetségre lépett Stendarr Templomával, Eboram, Molag Bal és Peryite mind az ellenségei. Gauntlet (Sun's Dusk második napja)napján idézhető meg. Boethiah kiemelkedő szolgái a Hungerként ismert népcsoport, akik örökkön örökké csont és bőr soványak. Különös módon a Hungerek szintén előfordulnak Sheogorath vidékén.


Ereklyék:

Az Ébenfekete Láncing

Az Ébenfekete Láncing egy Daedric ereklye melyet Boethiah készített. Kinézetét tekintve egy ébenfekete páncél öltözet vagy gyakran csupán egy mellvért. Lehet közepesen nehéz vagy nehéz súlyú. Viselőjét megvédi a mágiától, a tűztől és mágikus védelemmel ruházza fel a fizikai támadásokkal szemben. Viselője mozgását csendessé teszi és képessé tesz arra, hogy megmérgezze azon ellenségeit akik túl közel tudnak férkőzni hozzá. A Ébenfekete Láncing a Boethiahról szóló írott történeti források születése előtt készült és csakis Boethiah határozhatja meg hogy ki viselheti a páncélt és mennyi ideig.

Vakrémület

A Vakrémület egy Daedric ereklye melyet Boethiah készített egy pajzs formájában. Lyrsius birtokában volt, aki Tamrielből származott hősként vezette csatába seregeit au Akavari rabszolga kereskedők ellen Akaviriában, saját földjükön. A Pajzs az Első Korban megsemmisült egy sárkánygyík tüzes leheletében, miután Lyrisius hadserege megfutamodott. Bár a pajzs maga évszázadokkal azelőtt megsemmisült, számos másolata készült Tamrielben 2E 582-es években. Ezek a másolatok mind éj fekete alapon Boethiah jelképével, egy ököl arany színű kígyókkal övezve, lettek díszítve.

Aranysujtás

Az Aranysujtás egy ősi ereklye, amelyet Észak Sárkányai készítettek egy arany katana formájába. A tolvajok legendái szerint egy lovagnak adományozták aki a sárkányok védelmére esküdött fel. Az ereklye Boethiah a Deadric herceg erejét hordozza és ezáltal megégeti azokat akikre lesújtanak vele. Beszélik hogy létezik egy még nagyobb hatalommal bíró megjelenése, az Eltonsujtás (Eltonbrand), amely hordozóját hatalmas erővel és harci tudással ruházza fel csata idején. A 3E 427-es évben Nerevarine felfedezett egy hullámsírba süllyedt Boethiah szentélyt, egy kis Hla nevű falutól nyugatra, a Bitter Coaston, Vvrandenfell vidékén. A Daedrát felbőszítette hogy a szentélyét hagyták romokba omlani és megparancsolta Nerevarinenak hogy építse azt újjá az Aranysújtásért cserébe. Nerevarine felfogadott egy Ork szobrászt hogy új szentélyt emeljen Khartag Pointnál, Gnaar Moktól északnyugatra. Amikor a szobor elkészült, Boethiah megjutalmazta Nerevarinet az Aranysújtással, amely egyesek szerint később átváltozott az említett Eltonbranddé. Később Torasa Aram szerezte meg az Aranysujtást adásvétel által és még abban az évben kiállításra került a mournholdi Ereklyék Múzeumában. A 3E 433 évben Cyrodiil Bajnoka meglátogatta Boethiah síkját és részt vett a Tíz Vér Viadalon. Miután legyőzte mind a kilenc Boethiah által kiválasztott ellenfelet halálra menő harcban, Boethiah Bajnokának és Kiválasztottjának tette meg és nekiajándékozta az Aranysujtást. Az 4E 175-ös évben az Aranysujtás a Reive nevű Dremora birtokában került, aki a Thalmoriai hadurat Naarifint szolgálta. Reivet a Névtelen Hős gyilkolta le, aki valószínűleg viselte az Aranysujtást a Red Ring csatájában, amikor második Titus Mede császár bőrébe bujt. Ez a gyökere annak a mende-mondának, hogy II. Titus forgatta a csatában, habár ezt a császári kormányzat sosem erősítette meg hivatalosan.

Boethiah Birodalma.

Boethiah Birodalma az Oblivion része, melyet Boethiah az Ármány Daedric hercege teremtett és ural. A birodalom viharos égboltból, vulkanikus szigetekbő és lávatengerekből áll, hasonlatosan a Deadlandshoz. Leírások szerint ez a vidék tele van útvesztőkkel és kiismerhetelen tornyokkal. Néhol úgy ismerik mint az Attribution's Share vagy Snake Mount.