Modok amiket ajánlanál másoknak

Ebben a fórumban a Skyrimhoz készült pluginokról, modokról olvashatsz
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Zagloba: amúgy a videódon nem volt hibás a Deadly Mutilation csak egész egyszerűen az a verziója ilyen,nagyon passzív. A scipt-es viszont tökéletesen működik és minden beépülővel harmonizál! Neked ugye a vanilla verzió kell,mert nem használod a CBBE-t.
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Igen én is erre gyanakszom.
Most feltettem az 1.3.4-et, de ezt összehoznia carry weights-el már tényleg macerás lesz.
Amúgy megint meghaltam(2.szint).... :D
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Hiába tetted fel,1 hónapig szaroztam vele,hogy az 1.3.4.-el már majd mükszik,a nagy túrót. Szedd azt le,mert neked ez kell: DeadlyMutilation_vanilla_complete. és utána meg ezzel felülírni: DM-Patch_1.2.,azt kész mehet a darálás :lol: Ez mindig,minden körülmények között is működik,pl az ilyen killcam-os mod-al,mint a Dance of Death vagy a Violens. Legalább mielőtt meghalsz mások is tudják majd,hogy merre jártál :D
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

A DM 1.3.4 verzója is kifogástalanul mükszik mindennel csak a fránya teherbírás módosítással nem sajnos...

Ja és véletlenül a nyers videóanyagot 720p-ben rendereltem le szóval a minősége még romlott is.
Amint meglesz az ssd -m és az új videó rögzitő apparát, még könnyebb lesz fullhd -t gyártani.

Mire költsem az első perk pontomat Maximuuuuus!? :D :lol: :mrgreen:
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

Van olyan lista vagy hasonló amin rajta vannak a nagy gépigényű és kisgép igényű módok?
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Nincsenek hű de nagy gépigényű mod-ok,csak már manapság egy 2gb-os( gddr5) videókari is igen-igen "lentnek" számít,szóval lehet ezt még csűrni-csavarni de amit te akarsz,ahhoz kevés a géped!

Zagloba: ezzel a teherbírás módosítással,pontosan milyen jellegű az összeférhetetlenség,hol és hogyan mutatkozik meg a hiba?
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

néha jól meg de többször megakad vagy befagy
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Úgy értem; hogy amint aktiválom a DM-et akkor a carry weights működése leáll és visszaáll alapértelmezett értékre.

krisztyan; ha visszaolvasol láthatod hogy páran elég jó módszereket ajánlottak a memóriakezelés megoldására!
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

Mi az a DM ? és mire jó ?rövidítésben nem vagyok otthon
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Deadly Mutilation Mod: ez egy csonkolás, fagyás, égés, áramütés... módosítás.
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

akkor ez számomra nem lényeges, néztem egész a 11 ik oldalon de csak 2 öt találtam és azokat meg is csináltam már, többről nem láttam írást itt Szia. Én ezt használom a memoria hibára, ha ki fagy a játék föleg nagyobb városok közelében.
Csak be kell másolni a Skyrim könyvtárába ahol a Skyrim SKSE loader van.

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/50 ... w%3D&pUp=1

Ezzel meg ellenörizni tudod a memoriát.
rendszergazdaként futtasd az SKSEt.

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/50 ... w%3D&pUp=1
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

...és még ezek után is kifagy?
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

aha fent van Kull mod gyűjteménye de pár hiányzó darabot hozzá raktam
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

erre akkor inkább ő válaszoljon, mert az ő "csomagja" kicsit más mint amivel én dolgozom.
HDnikol

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: HDnikol »

krisztyan írta:akkor ez számomra nem lényeges, néztem egész a 11 ik oldalon de csak 2 öt találtam és azokat meg is csináltam már, többről nem láttam írást itt Szia. Én ezt használom a memoria hibára, ha ki fagy a játék föleg nagyobb városok közelében.
Csak be kell másolni a Skyrim könyvtárába ahol a Skyrim SKSE loader van.

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/50 ... w%3D&pUp=1

Ezzel meg ellenörizni tudod a memoriát.
rendszergazdaként futtasd az SKSEt.

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/50 ... w%3D&pUp=1
Szia.

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

így vannak a fájlok bemásolva? a kijelölteket kell nézni.
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

Tökre így van nekem is
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Negyedik karakterem a "halott az halott" mod beüzemelése óta.
Úgy döntöttem egyenlőre elmegyek magányvárába és a légió "kovácsa" leszek mert, Fehércsermely városon kívüli piacán is már olyan csatározások folynak, hogy amikor szembe futott velem négy birodalmi lovag teljes harci díszben teljesen ledermedtem; na mondtam magamnak - megint új karakter kell.
Erre a hátam mögül csatakiáltás: viharköpenyes kapitány és négy társa érkezik, fülem mellett nyílvesszők surrognak, villám csap tőlem 3 lépésre a földbe úgy hogy kis krátert hagy maga után. Még szerencse hogy a városi őrség a birodalom oldalán szállt be a harcba.
Folyamfenyvesben nekromanták garázdálkodnak, a banditák duplázott létszámú csapatokban járnak, a vadállomány elképesztő: komplett fauna lett lemodellezve...
Szóval alakul a hardcore pack, alakul ;)
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

meg Tudnád osztani a te verziódat Zagloba? vagy hogy honnan lehet leszedni?
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Olvass vissza!!!
Nem lehet leszedni merte z nem lesz feltöltve sehova.
Majd ha kész lesz, lesz róla egy blog és kész a többi videó formájában fog érkezni amint lesz időm rá...szóval nem mostanában
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

nem becsülöm le Kull Verziolyát mert jó lehet nekem kéne majd másik videókártyát venni majd ami jobb ennél.

http://www.arukereso.hu/videokartya-c31 ... 215020388/

vélemyény a kártyáról?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Vik »

Zagloba írta: Ja és véletlenül a nyers videóanyagot 720p-ben rendereltem le szóval a minősége még romlott is.
Amint meglesz az ssd -m és az új videó rögzitő apparát, még könnyebb lesz fullhd -t gyártani.
Biztos, hogy SSD-n akarsz videót gyártani/konvertálni? Lehet, csak eléggé igénybe fogja venni.
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Nem; azon a rendszert tervezem futtatni, rögzíteni egy képlopó kártyával akarom, a mostani hagyományos WD vinyómra.
Szerintem ez elég jó megoldás lesz, de lehet hogy tévedek...;)

Na kérem Deaddly Mutilation 1.3.4 és realisztikus teherbírás egyenlőre működőképes , kompatibilis állapotban leledzik.

Másik: kérdés a Wet and Cold használókhoz - miért van az hogy a civileken mindig rajta van a csuklya, ha esik ha nem?

Ez a videókártya már "atomerőművekben" szokott ketyegni; ha van rá pénzed vedd meg, de szerintem ennek a feléért már kapsz felső kategóriás karit.
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

mi jelent felső kategoriát? linkeket kérek majd , veszek 4 gigást és egy darabig nem kell másik. 3 gigást kevésnek érzem
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

dehogy kevés, nekem nincs időm linkelgetni, van rengeteg oldal ami ezzel foglalkozik, tesztek és miegymás
Ott kell körülnézni!

Idénre ennyi volta Hardcore Mod Pack...nagyjából összeraktam, jövőre folytatom a tesztelést...

Amúgy egy hiúz megint megölt... :lol:
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Na akkor csak összejött,kell a D.M.,nincs mese!

Krissz: Ajánlottam már neked videó kártyát,olyat ami megy a jelenlegi konfigodhoz és rommá módosítva is stabil 60FPS-val pörögne a játék. Egy négy gb kártya többe kerül,mint az egész jelenlegi számítógéped és a Skyrim miatt még totál fölösleges is,nem beszélve arról hogy ahhoz már új proci meg minden egyéb kell.
A Skyrim beépülők mindenkinek csomagról megint elmondom,hogy csak egy stabil alapnak szántam(leszámítva az adult beépülőket) és nincs benne semmi extra,ennek ellenére az összes csomag felrakása után egy szerény konfiguráció nagyon megtérdel,mert az hogy pl. felteszel ilyen-olyan fegyvereket vagy keményebbé teszed az ellenfeleket még nem zabálja fel a memóriát de ha rendes valósághű időjárás van,a fák azok fák,a szikla az szikla,az ELFX adta fények és a karakterek magas minőségű textúrái stb.,akkor már nem mindegy,hogy milyen grafikus teljesítménye van a videókarinak! Szerintem ezek az alapjai annak amit te "élő-lélegző világ"-ank nevezel!

szerk.: Zagloba módosításai meg még pluszba beteszik a kaput,mert megsokszorozza a gépnek a számolni való dolgokat,nem kis mértékben,mivel csak hogy egy példát mondjak többen támadnak egyszerre,ráadásul még a városokban is stb. és minden ilyen dolog sok mindenre hatással van még más NPCs-re is és így tovább,nem is sorolom tovább.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Vik »

Zagloba írta:Másik: kérdés a Wet and Cold használókhoz - miért van az hogy a civileken mindig rajta van a csuklya, ha esik ha nem?
Nem tudom, nálam általában leveszik.
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Megvan bepipáltam az átdolgozott tél opciót így mindig magukon tartották...;)

Ötödik karakter, pár nap alatt? Ezt szerettem a Diablo2 Hardcore karaktereiben is; meg kell tanulni életben maradni!

Kull nem tudom csináltál-é te telepítési útmutatót a real shelters-hez, mert így elsőre még nekem is elég kacifántosnak tűnik, de már nagyon idegesít hogy mindenhol esik az eső?!
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Csináltam, a klíma csomag videójában van!
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Ok amint lesz időm meglesem, köszi.

Most meg mérgezésbe haltam bele, kezdhetem újra a harcot a D.M.-el meg a carry weights-el... :) :D
de majd csak az ünnepek után 8-)
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

köszönöm szépen a válaszokat
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

Akkor szerintetek egy 3 gigás videókártya böven elég lenne a játékhoz bármennyi mód is van hozzá?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Vik »

krisztyan írta:Akkor szerintetek egy 3 gigás videókártya böven elég lenne a játékhoz bármennyi mód is van hozzá?
Szerintem meg lehet oldani, hogy olyan beépülőket választasz (főként 4K-s textúrájú növényzetet, DAT grasst, egyebeket), amik többet igényelnek. Mondjuk nem érdemes.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: genndy »

krisztyan írta:Akkor szerintetek egy 3 gigás videókártya böven elég lenne a játékhoz bármennyi mód is van hozzá?
Nem. Nincs olyan videokártya amit ne lehetne megfektetni egy agyig szétmodolt Skyrimmel. Ha ésszerűen pakolsz csak föl, akkor természetesen elég. Komolyabb ENB-t + 2K textúrapakkokat is elbír egy 3 gigás. Nálam RealVision ENB Performance+CoT+SMIM+Realistic Water+2K sacc/kb. 40 fps.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: TGWH »

krisztyan írta:Akkor szerintetek egy 3 gigás videókártya böven elég lenne a játékhoz bármennyi mód is van hozzá?
Az attól függ, amíg ki tudja hajtani a géped a vga-t, annyiért veszel bele amennyiért akarsz.
Én a Morrowindet megakasztottam, talán egy gtx570-el régebben :D
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

HC Mod Pack Teszt #1(Deadly Mutilation kikapcsolva, carry weights bekapcsolva):

2. szint nord harcos

"Egyenlőre folyamfenyvesi kovácsinasként tengetem mindennapjaimat, mivel 3 farkast még csak-csak le tudok kaszabolni ha elindulok délnek, hogy egy információt leellenőrizzek, de amint átkeltem egy hídon(nem írok konkrét helyeket,de nálam ott is vannak hidak, pallók ahol eredetileg nincsenek) megláttam két azonosítatlan kutyafélét, fölöttük egy peremen meg egy heverésző fehér tigrist. (Animalica)
Na mondom inkább akkor átkelek a túlpartra.(Convenient Bridges)
Ott két Stendarr-zarándok hullájába botlom. Hihetetlenül örülök, mert nagyon jó cuccok vannak náluk. Éppen végeznék az átkutatásukkal amikor morgás üti meg a fülemet.
Hátranézek; hát egy puma. Szerencsére a közelben többen vadásznak így elvonják rólam a figyelmét. A beszerzett cuccokkal visszakocogok a faluba.
Amit tudok és érdemes azt eladom, majd kikovácsolom első vas vadászkésemet, ami mégis jobb, mint a csontból és pattintott kőből a vadonban rögtönzött változat. Ezzel még jobb minőségű prémeket és nyersanyagokat illetve húst tudok majd előállítani, ha esetleg vadásznom kellene.(Hunterborn)
Lassan leszállj az éj: éhes vagyok, szomjas vagyok, fáradt vagyok. Viszont készleteimet a két szerencsétlen vándor jóvoltából sikerült feltöltenem, és a kovácsolásban is sok hasznos tapasztalatra tettem szert.
Remélem mihamarabb indulhatok Fehércsermely-be a herceget figyelmeztetni a sárkány jelentette fenyegetéssel kapcsolatban. (Realistic Needs and Disease)
Ám azt suttogják az ivóban hogy veszélyes banditák, és sötét szerzetek ólálkodnak mindenütt...nem beszélve a birodalmi őrjáratok és a viharköpenyes gerillák egyre fokozódó összecsapásairól.(WARZONES)"

folyt. köv.../valószínűleg jövőre, mert holnap elutazom/
Addig is; Boldog Karácsonyt és kalandokban gazdag Új Évet kívánok a MorroHun csapatnak és az itt összegyűlt fórumozóknak egyaránt!
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Zagloba írta:HC Mod Pack Teszt #1(Deadly Mutilation kikapcsolva, carry weights bekapcsolva):

2. szint nord harcos

"Egyenlőre folyamfenyvesi kovácsinasként tengetem mindennapjaimat, mivel 3 farkast még csak-csak le tudok kaszabolni ha elindulok délnek, hogy egy információt leellenőrizzek, de amint átkeltem egy hídon(nem írok konkrét helyeket,de nálam ott is vannak hidak, pallók ahol eredetileg nincsenek) megláttam két azonosítatlan kutyafélét, fölöttük egy peremen meg egy heverésző fehér tigrist. (Animalica)
Na mondom inkább akkor átkelek a túlpartra.(Convenient Bridges)
Ott két Stendarr-zarándok hullájába botlom. Hihetetlenül örülök, mert nagyon jó cuccok vannak náluk. Éppen végeznék az átkutatásukkal amikor morgás üti meg a fülemet.
Hátranézek; hát egy puma. Szerencsére a közelben többen vadásznak így elvonják rólam a figyelmét. A beszerzett cuccokkal visszakocogok a faluba.
Amit tudok és érdemes azt eladom, majd kikovácsolom első vas vadászkésemet, ami mégis jobb, mint a csontból és pattintott kőből a vadonban rögtönzött változat. Ezzel még jobb minőségű prémeket és nyersanyagokat illetve húst tudok majd előállítani, ha esetleg vadásznom kellene.(Hunterborn)
Lassan leszállj az éj: éhes vagyok, szomjas vagyok, fáradt vagyok. Viszont készleteimet a két szerencsétlen vándor jóvoltából sikerült feltöltenem, és a kovácsolásban is sok hasznos tapasztalatra tettem szert.
Remélem mihamarabb indulhatok Fehércsermely-be a herceget figyelmeztetni a sárkány jelentette fenyegetéssel kapcsolatban. (Realistic Needs and Disease)
Ám azt suttogják az ivóban hogy veszélyes banditák, és sötét szerzetek ólálkodnak mindenütt...nem beszélve a birodalmi őrjáratok és a viharköpenyes gerillák egyre fokozódó összecsapásairól.(WARZONES)"

folyt. köv.../valószínűleg jövőre, mert holnap elutazom/
Addig is; Boldog Karácsonyt és kalandokban gazdag Új Évet kívánok a MorroHun csapatnak és az itt összegyűlt fórumozóknak egyaránt!
Jól hangzik, csak kissé hülye lesz a magyarázat a jarlnak, hogy azért nem jöttél, mert volt pár útonálló meg néhány vadállat :D miközben a jarl emberei épp az ivóban voltak :D
Amúgy jó, lehet megpróbálom én is :D barlangból akkor hogy jutottál ki? A macival nem volt gond?
Ja, kellemes ünnepeket Neked is, meg boldog új évet ha nem jönnél válaszolni.
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Az egy scriptelt medve... :lol:

Ha mindent felteszel amiket korábban leírtam, akkor megérted mi az a "néhány" útonálló és vadállat.... ;)

ja és a Wet and Cold-ot ki ne hagyd!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Vik »

Zagloba írta:HC Mod Pack Teszt #1(Deadly Mutilation kikapcsolva, carry weights bekapcsolva):

2. szint nord harcos

"Egyenlőre folyamfenyvesi kovácsinasként tengetem mindennapjaimat, mivel 3 farkast még csak-csak le tudok kaszabolni ha elindulok délnek, hogy egy információt leellenőrizzek, de amint átkeltem egy hídon(nem írok konkrét helyeket,de nálam ott is vannak hidak, pallók ahol eredetileg nincsenek) megláttam két azonosítatlan kutyafélét, fölöttük egy peremen meg egy heverésző fehér tigrist. (Animalica)
Na mondom inkább akkor átkelek a túlpartra.(Convenient Bridges)
Ott két Stendarr-zarándok hullájába botlom. Hihetetlenül örülök, mert nagyon jó cuccok vannak náluk. Éppen végeznék az átkutatásukkal amikor morgás üti meg a fülemet.
Hátranézek; hát egy puma. Szerencsére a közelben többen vadásznak így elvonják rólam a figyelmét. A beszerzett cuccokkal visszakocogok a faluba.
Amit tudok és érdemes azt eladom, majd kikovácsolom első vas vadászkésemet, ami mégis jobb, mint a csontból és pattintott kőből a vadonban rögtönzött változat. Ezzel még jobb minőségű prémeket és nyersanyagokat illetve húst tudok majd előállítani, ha esetleg vadásznom kellene.(Hunterborn)
Lassan leszállj az éj: éhes vagyok, szomjas vagyok, fáradt vagyok. Viszont készleteimet a két szerencsétlen vándor jóvoltából sikerült feltöltenem, és a kovácsolásban is sok hasznos tapasztalatra tettem szert.
Remélem mihamarabb indulhatok Fehércsermely-be a herceget figyelmeztetni a sárkány jelentette fenyegetéssel kapcsolatban. (Realistic Needs and Disease)
Vicces olvasni, ahogy DayZ szintű túlélőjátékot készít valaki a Skyrimból... :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Vik »

genndy írta:Nem. Nincs olyan videokártya amit ne lehetne megfektetni egy agyig szétmodolt Skyrimmel. Ha ésszerűen pakolsz csak föl, akkor természetesen elég. Komolyabb ENB-t + 2K textúrapakkokat is elbír egy 3 gigás. Nálam RealVision ENB Performance+CoT+SMIM+Realistic Water+2K sacc/kb. 40 fps.
Ez így van. Ma derült ki számomra, hogy ENBoost mellett is lehet használni ENB grafikai modokat (régebben Boris még azt írta, egyszerre a kettő nem megy). Úgyhogy este 6 körül elkezdtem utánajárni; felraktam a legfrissebb ENB seriest, Climates of Tamrielt, SMIM + Dawnguard/Dragonborn patcheket, Enhanced Lights and FX-t, Climates of Tamriel - weather patchet, Realvision ENB-t... Eszméletlenül jól néz ki a játék, és általában 40-50 FPS megvan. Azért komolyabb esőben előfordul, hogy megakad (bár eddig is túl volt picit terhelve), ha hirtelen elforgatom a kamerát. Viszont a 3 GB videomemória az csurig tele van. :) (Érthető, a rv_launcher.exe úgy állítja be, hogy a teljes RAM mennyiséget (-2 GB) is hozzáadja az elérhető maximumhoz - úgyhogy van mibe pakolni az adatokat).

Csak azt nem tudom, miért esik barna eső a lila árnyalatú tenger mellett időnként. :)
Veletek is spanyolul akar kommunikálni a Steam újabban?
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

"Vicces olvasni, ahogy DayZ szintű túlélőjátékot készít valaki a Skyrimból..."

Mindezt úgy , hogy egy percet nem játszottam hasonló elvű játékkal...kivéve a világ legjobb túlélő játékát(This War of Mine).
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Vik írta:
genndy írta:Nem. Nincs olyan videokártya amit ne lehetne megfektetni egy agyig szétmodolt Skyrimmel. Ha ésszerűen pakolsz csak föl, akkor természetesen elég. Komolyabb ENB-t + 2K textúrapakkokat is elbír egy 3 gigás. Nálam RealVision ENB Performance+CoT+SMIM+Realistic Water+2K sacc/kb. 40 fps.
Ez így van. Ma derült ki számomra, hogy ENBoost mellett is lehet használni ENB grafikai modokat (régebben Boris még azt írta, egyszerre a kettő nem megy). Úgyhogy este 6 körül elkezdtem utánajárni; felraktam a legfrissebb ENB seriest, Climates of Tamrielt, SMIM + Dawnguard/Dragonborn patcheket, Enhanced Lights and FX-t, Climates of Tamriel - weather patchet, Realvision ENB-t... Eszméletlenül jól néz ki a játék, és általában 40-50 FPS megvan. Azért komolyabb esőben előfordul, hogy megakad (bár eddig is túl volt picit terhelve), ha hirtelen elforgatom a kamerát. Viszont a 3 GB videomemória az csurig tele van. :) (Érthető, a rv_launcher.exe úgy állítja be, hogy a teljes RAM mennyiséget (-2 GB) is hozzáadja az elérhető maximumhoz - úgyhogy van mibe pakolni az adatokat).

Csak azt nem tudom, miért esik barna eső a lila árnyalatú tenger mellett időnként. :)
Veletek is spanyolul akar kommunikálni a Steam újabban?
Ha ilyeneket használsz ENB-vel mint a CoT,akkor az enbseries.ini-ben mindig ki kell kapcsolni az esőt: [RAIN]
Enable=true<--------------false
Egyébként a legújabb,legjobb enb-k nem tűrik meg maguk mellett a CoT,Pure Wether és ELFX és a hozzá hasonlókat,ugyanis ezek totálisan átmódosítják a fény\árnyék viszonyokat a játékban,általában teljes az összeférhetetlenség. De van jó pár régebbi(1-2éves)ENB amihez kifejezetten ajánlják a CoT-t de a legfrissebb ENB binary-t használva már nem! Talán érdemesebb minden enb-vel a Realistic Water Two-t használni és ezzel:Watercolor for ENB and Realistic Water Two

Relighting Skyrim by NovakDalton ezt,minden enb-hez jól illeszkedik,sőt ajánlott és nagyon-nagyon jó! Továbbá mindenféle köddel kapcsolatos beépülők( Climates of Tamriel - weather patch is tartalmazhat ilyet),mint a Supreme and Volumetric Fog by MannyGT is feleslegessé és akár kifejezetten nemkívánatossá válnak.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Vik »

Kull írta:Ha ilyeneket használsz ENB-vel mint a CoT,akkor az enbseries.ini-ben mindig ki kell kapcsolni az esőt: [RAIN]
Enable=true<--------------false
Egyébként a legújabb,legjobb enb-k nem tűrik meg maguk mellett a CoT,Pure Wether és ELFX és a hozzá hasonlókat,ugyanis ezek totálisan átmódosítják a fény\árnyék viszonyokat a játékban,általában teljes az összeférhetetlenség. De van jó pár régebbi(1-2éves)ENB amihez kifejezetten ajánlják a CoT-t de a legfrissebb ENB binary-t használva már nem! Talán érdemesebb minden enb-vel a Realistic Water Two-t használni és ezzel:Watercolor for ENB and Realistic Water Two

Relighting Skyrim by NovakDalton ezt,minden enb-hez jól illeszkedik,sőt ajánlott és nagyon-nagyon jó! Továbbá mindenféle köddel kapcsolatos beépülők( Climates of Tamriel - weather patch is tartalmazhat ilyet),mint a Supreme and Volumetric Fog by MannyGT is feleslegessé és akár kifejezetten nemkívánatossá válnak.
Érdekes, mert a Realvision ENB Skyrim Nexus oldalán kifejezetten szükségesnek írják a Project Reality - Climates of Tamrielt, illetve ajánlottnak az ELFX-et. Az enbseries.ini pedig úgy kezdődik, hogy
// -- RealVision ENB B FULL v262c --
//
// optimized for
// Climates of Tamriel & Enhanced Lights & FX

De kíváncsiságból kipróbáltam, mi történik, ha kikapcsolom az esőt, ahogy írtad. Úgy nem barna színű lett, hanem kékes-zöldes. :) Mondjuk a Watercolor for ENB and Realistic Water Two tényleg kellhet neki, a Skyrim Mod Combinerben is benne van, csak a múltkor kihagytam, mert akkor még nem használtam ENB grafikai módosítást.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Igen de RealVision ENB by SkyrimTuner csak egy enb és ez a v0.262 binary-t használja,mindegy a lényeg,hogy tekintsd meg ezt:THE 10 BEST ENB MODS – 2014 és ebből látni fogod,hogy mennyire eltérő beállítások vannak. Továbbá még annyit,hogy Stakado Cinemascope ENB - Near to zero performance loss by Stakado ezt régebben ajánlottam,aztán Stakado Realistic and Cinematic ENB by Stakado kapcsán megjegyezném(a Cinematic az nagyon király),hogy én azt tapasztaltam,hogy felesleges leterhelni a memóriát a CoT-al és az EFLX -el,mert pl. az ilyen enb-k nagyon minimálisan húzzák a gépet(na mondjuk emiatt ezek még pont okésak a CoT-al és az EFLX -el) és simán hozzák a szintet az előbb említett beépülők nélkül\helyett is! Persze a Supreme Storms by MannyGT,az Expanded Snow Systems by JonusL2D és a Lightning during Thunder Storms by Minty simán mehet a Relighting Skyrimmal együtt!
Az én tapasztalatom az hogy többet is érdemes kipróbálni,mert kinek-kinek egyik jobban tetszik,mint a másik és pl. a RealVision ENB by SkyrimTuner egyáltalán nem a legjobb és közel sem a legbarátságosabb(memória ügyileg)!


Szerkesztve: EZ alap dolog legyen,legelőször mindig ezt kell feltenni még az Static Mesh Improvement Mod - SMIM vagy bármi egyéb(víz textúra) előtt,aztán persze mindennel ami akarja felül lehet\kell írni. Ez megszünteti a különböző villódzásokat és könnyen lehet,hogy a víz gondot is megoldja!

Szerk.: Még valami,előre bocsátom,hogy nem okosítás csak ha elfelejtődött volna, az Antialiasing-et és Anisotrophic Filtering-et mindig szigorúan off best performance-ra kell állítani\kikapcsolni,mert ezt már az Enb szabályozza,máskülönben nem tud rendesen működni és ez is okoz pl. olyan hibákat mint a víz,eső meg mindenféle dolog elszíneződése.
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

Sziasztok tudtok valami jó fajta aréna módot ajánlani ami nem fogyaszt sokat? nincs nagy gép igénye. előre is köszönöm
Zagloba/out/

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba/out/ »

Ezt tudom elsőre ajánlani: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/50892/?

Mellé még a Faction: Pit Fighter-t, de ez csak steame érhető el jelenleg ha jól tudom.
Remélem neked nincsenek nagyratörő aréna terveid?! :roll: :lol: ;)
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

Csak erősödés a cél de nem túl gyorsan, köszönöm szépen a segitséget
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

meglesem és köszönöm szépen
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Bounty Hunter mod ért köszönet!
Nyomtam rá egy tracking-et.
Válasz küldése