Általános kérdések

Ide kerül minden téma a már megjelent Skyrimről, a modokat kivéve
Kallahiosz
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011. aug. 23., kedd 5:34

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kallahiosz »

Üdv
Most kezdtem újra a játékot és kellene pár infó ugyanis az SG fórum skyrim oldalát törölték.
Tehát ha Ati radeon és ugrálnak az árnyékok valamint a víz alatt nem látok és a tűzet nem látom mit is kell felraknom?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Törölték a fenét, csak átszabták a fórumot. Itt van: http://sg.hu/forum/tema/1292131626

Egyébként pedig a legfrissebb drivert.
Kallahiosz
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011. aug. 23., kedd 5:34

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kallahiosz »

Elméletileg fent van. De kellett valami amit direkt a skyrimhez kellett letölteni a nexus ról
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Nem kell. Nekem is ATI kártyám van és tökéletesen megy a víz meg minden.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

Kallahiosz írta:Elméletileg fent van. De kellett valami amit direkt a skyrimhez kellett letölteni a nexus ról
Ha rákattintasz a fenti sg.hu hivatkozásra, akkor ott több dolgot is találsz. Próbáld ki őket.
RedJohn1089

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: RedJohn1089 »

Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám lenne hogy nem tudom hogy mit használják mivel olyan cuccok-hoz jutottam hozzá amit azért órákig kell csinálni hogy meg legyen!
Én mágus szeretnék lenne csak az a baj hogy pajzsos ork-nak kezdtem egykezes összeállítással!Ez nem is lenne baj mivel ki tudom szedni a perkeket a dragonborn-nak hála de nem tudom mit válasszak!ja és pusztító mágus szeretnék lenni ez fontos!
Viszont azt megkérdezném hogy milyen bónuszt adnak ezek a "mirak" ruhák?Mert meg van az egész szett de nem tudom hogy mire jó annyit tudok hogy a sárkány lelkekkel kapcsolatos és ha a mellvért rajtam van akkor ha valaki meg sebezz egy csáp jön ki a földböl :/ Valaki mondja meg milyen bónuszt adnak mert ez így lehetőség!

Amim még van a mirak szetten kivűl az egy Savos aren nyaklánc(+50 varázserő),gouldar amulet(+30 életerő,+30 erőnlét,+30 varrázserő),Főmágus csizmája(40% villámellenállás),főmágus palástja(minden varázslat 15% olcsóbb+50 varázserő és 100% gyorsabb mana újra töltődés)Egy gyűrű ami(+40 varázserő-t add) Egy morokei nevezetű pap sisak(100% gyorsabb mana töltődés 20% kevesebb kiáltás visszatöltődés)és van egy Zahkirisos nevű pap sisak(azt hiszem magyarul a bónuszai 50%-os villámellenállás+25% villám sebzés)
Ezek vannak amire gondoltam ezeket lehetne kombinálni mondjuk:)
Én arra gondoltam hogy a zahkirios sisak+ a főmágus csizma jó párosítás mivel összesen lenne 90% villámellenállás de inentől nem tudom még a nyakláncokat se!

Alap mana,életerő,erőnlét értékek(pucér-an)
130 M,250HP,220 E
Köszönöm előre is
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Sleth »

RedJohn1089 írta:Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám lenne hogy nem tudom hogy mit használják mivel olyan cuccok-hoz jutottam hozzá amit azért órákig kell csinálni hogy meg legyen!
Én mágus szeretnék lenne csak az a baj hogy pajzsos ork-nak kezdtem egykezes összeállítással!Ez nem is lenne baj mivel ki tudom szedni a perkeket a dragonborn-nak hála de nem tudom mit válasszak!ja és pusztító mágus szeretnék lenni ez fontos!
Viszont azt megkérdezném hogy milyen bónuszt adnak ezek a "mirak" ruhák?Mert meg van az egész szett de nem tudom hogy mire jó annyit tudok hogy a sárkány lelkekkel kapcsolatos és ha a mellvért rajtam van akkor ha valaki meg sebezz egy csáp jön ki a földböl :/ Valaki mondja meg milyen bónuszt adnak mert ez így lehetőség!

Amim még van a mirak szetten kivűl az egy Savos aren nyaklánc(+50 varázserő),gouldar amulet(+30 életerő,+30 erőnlét,+30 varrázserő),Főmágus csizmája(40% villámellenállás),főmágus palástja(minden varázslat 15% olcsóbb+50 varázserő és 100% gyorsabb mana újra töltődés)Egy gyűrű ami(+40 varázserő-t add) Egy morokei nevezetű pap sisak(100% gyorsabb mana töltődés 20% kevesebb kiáltás visszatöltődés)és van egy Zahkirisos nevű pap sisak(azt hiszem magyarul a bónuszai 50%-os villámellenállás+25% villám sebzés)
Ezek vannak amire gondoltam ezeket lehetne kombinálni mondjuk:)
Én arra gondoltam hogy a zahkirios sisak+ a főmágus csizma jó párosítás mivel összesen lenne 90% villámellenállás de inentől nem tudom még a nyakláncokat se!

Alap mana,életerő,erőnlét értékek(pucér-an)
130 M,250HP,220 E
Köszönöm előre is
Röviden egy powerhouse karaktert akarsz egy olyan játékban, ahol tök mindegy, hogy fejleszted a karidat, ígyis-úgyis minden mozgó előlényt leölsz? Játssz úgy ahogy neked jól esik, Skyrimban még véletlenül se kell előrelátóan megtervezni a karidat.
Lion

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Lion »

Sziasztok, hogy kell "szélsebes rohanás" kiáltást csinálni? :O
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

A szürekeszakállúaktól tanulhatod meg a kiáltás első szavát a főküldetés során... még sárkánylélekkel sem kell unlockolni.
Aztán beállítod a menüben, majd megnyomod a g-t és sprintelhetsz kedvedre.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Y vagy Z lesz az inkább. Te a G-re akkor már átállítottad.
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

És tényleg :D
Már elfelejtettem, rég kockultam vele :/
kabel

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: kabel »

Sziasztok!
Elindítottam egy sorozatot ( mágus karakterrel. legendary mode-ban van, szerintetek mit kéne megcsinálni először? Szóval van-e valami tippetek, vagy ajánlásotok? Köszi! :)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

kabel írta:Sziasztok!
Elindítottam egy sorozatot ( mágus karakterrel. legendary mode-ban van, szerintetek mit kéne megcsinálni először? Szóval van-e valami tippetek, vagy ajánlásotok? Köszi! :)
Persze hogy van! :D tök mindegy mit csinálsz...
djmago

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: djmago »

Mikor lesz kész a skyrim dlc magyaritása mert már majnem egy éve várunk
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

djmago írta:Mikor lesz kész a skyrim dlc magyaritása mert már majnem egy éve várunk
Hát, ha megnézed a legfrissebb hírt, akkor lehet némi fogalmad róla...
Ra'Virr

Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Ra'Virr »

Segítsetek a "Küldetés közben elveszve" című küldetés végrehajtásában!
Miután rávettek, hogy segítsek, és bizonyítékot találtam arra nézve, hogy Szürkesörényű Thorald még életben van, felajánlottam, hogy megpróbálom kiszabadítani őt az Északőrség Erődből, hogy megakadályozzam a vérontást. Na már most, ilyenkor felugrik az aktuális feladat: találj valami módot arra, hogy Thorald kiszabaduljon a thalmorok fogságából.

Az egész játékbéli hitvallásom az, hogy minél kevesebb vér tapadjon a kezemhez, :) így szeretnék szerezni egy birodalmi légió parancsot, ilymódon kiszabadítandó Thoraldot fogságából. A gondom ott kezdődik, hogy nem igazán maradt ötletem, hogy hol szerezhetnék ilyen parancsot, ezért hozzátok fordulok. ;)
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Ez az út csak akkor működik, ha fönt van az Unofficial Skyrim Patch (magyarításban benne van). Különben nem megcsinálható, gyilkolnod kell.
Ha fönt van akkor végig kell csinálni a polgárháborús szálat a Birodalom oldalán, utána lehet Solitudeban kérni a parancsot Tulliustól. Odamész, megmutatod, békésen végigvezetnek az erődön, és viheted a rabot.
asdasdada

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: asdasdada »

60lv feletti karakterrel, aminek a sárkány egy nagy ütés mit kezdjen a játékban? :D Max a kovácsolásom, szóval elértem, hogy a nehézpáncél miatt nem sebez kb semmilyen lény...
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Használjon több és nehezebb módosítást....;)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

asdasdada írta:60lv feletti karakterrel, aminek a sárkány egy nagy ütés mit kezdjen a játékban? :D Max a kovácsolásom, szóval elértem, hogy a nehézpáncél miatt nem sebez kb semmilyen lény...
Epic Gameplay Overhaul, vagy csak a Dragon Combat Overhaul része. Kár, hogy most pont nem érhető el Nexuson.
Extomix

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Extomix »

Vik írta:
asdasdada írta:60lv feletti karakterrel, aminek a sárkány egy nagy ütés mit kezdjen a játékban? :D Max a kovácsolásom, szóval elértem, hogy a nehézpáncél miatt nem sebez kb semmilyen lény...
Epic Gameplay Overhaul, vagy csak a Dragon Combat Overhaul része. Kár, hogy most pont nem érhető el Nexuson.
Egyébként a kovácsolást hülyeségnek tartottam sokáig, de rájöttem, hogyha a kovácsolást maxig kinyomja az ember ugye 100%ban lehet fejleszteni a tárgyat... ez mellé kell kovács itala 50%-os, és mellé pár kovácsolást elősegítő nyaklánc, és már ott tartunk akkor hogy 170-180%ban lehet fokozni eg tárgy sebzését. pl kétkezes fegyvernél ha maxon van a skilled, akkor 5-szörös a sebzésed alaapból, + a kovácsolás miatt még kétszeresen akkora lesz a sebzése+ kitudod élezni a fegyvert+ ha kétkezes sebzést elősegítő cuccod van pl 150% akkor már tehát kb 20 szores sebzést lehet elérni egy fegyvernél, vagy többet. nekem az egyik kétkezes fegyverem 270-et sebez kb ! :D Ez ugyan úgy igaz a nehéz páncélra is... olyan magas a nehézpáncélom a smithingolás miatt, vagy a sárkánynak beállok, és nem tudna megölni. Kb sebezhetetlen a krakterem! :D
Raimhol333

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Raimhol333 »

Asztali gépemen felvan telepítve a skyrim, és már 60lv a karakterem, és szeretném az asztali gépemről a mentésemet áttenni laptopra, ahol szintén fentvan a skyrim, ez hogyan oldható meg?
Az asztali gépen van pár beépülő is.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Raimhol333 írta:Asztali gépemen felvan telepítve a skyrim, és már 60lv a karakterem, és szeretném az asztali gépemről a mentésemet áttenni laptopra, ahol szintén fentvan a skyrim, ez hogyan oldható meg?
Az asztali gépen van pár beépülő is.
Ha eredeti a játékod, akkor a steam felhőben megoldja helyetted.
Azonban a modok átrakásáról neked kell gondoskodnod.
SziszeeintSzultana
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014. okt. 20., hétf. 21:31

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: SziszeeintSzultana »

Raimhol333 írta:Asztali gépemen felvan telepítve a skyrim, és már 60lv a karakterem, és szeretném az asztali gépemről a mentésemet áttenni laptopra, ahol szintén fentvan a skyrim, ez hogyan oldható meg?
Az asztali gépen van pár beépülő is.
Ha kevés modod van és 100%ban tudod hogy mik is azok akkor a laptopon ugyanúgy föl tudod őket telepíteni, ha több akkor esetleg magát a skyrim mappát is lemented és átrakod.
Steam nélkül a mentéseket a dokumentumok/my games/skyrim mappán belül találod. Célszerű a "Saves" mappából csak a legutolsó tizet átmenekíteni.
fswfsfs

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: fswfsfs »

SziszeeintSzultana írta:
Raimhol333 írta:Asztali gépemen felvan telepítve a skyrim, és már 60lv a karakterem, és szeretném az asztali gépemről a mentésemet áttenni laptopra, ahol szintén fentvan a skyrim, ez hogyan oldható meg?
Az asztali gépen van pár beépülő is.
Ha kevés modod van és 100%ban tudod hogy mik is azok akkor a laptopon ugyanúgy föl tudod őket telepíteni, ha több akkor esetleg magát a skyrim mappát is lemented és átrakod.
Steam nélkül a mentéseket a dokumentumok/my games/skyrim mappán belül találod. Célszerű a "Saves" mappából csak a legutolsó tizet átmenekíteni.
De nekem nincs is steamem! :D Miért elég csak a mentés mappár, és a data mappát átmásolni, és ennyi?
SziszeeintSzultana
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014. okt. 20., hétf. 21:31

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: SziszeeintSzultana »

fswfsfs írta:De nekem nincs is steamem! :D Miért elég csak a mentés mappár, és a data mappát átmásolni, és ennyi?
Szokj már meg egy felhasználónevet és írkálj csak azzal, vagy regisztrálj, kérlek.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

SziszeeintSzultana írta:
fswfsfs írta:De nekem nincs is steamem! :D Miért elég csak a mentés mappár, és a data mappát átmásolni, és ennyi?
Szokj már meg egy felhasználónevet és írkálj csak azzal, vagy regisztrálj, kérlek.
Megtaláltam a régi regisztrációmat! :) A nexusnak megírod majd egyébként az aréna ötletem?
Magiszter
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014. nov. 3., hétf. 9:37

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Magiszter »

Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni? Az a problémám hogy minden tökéletesen magyar a Skyrim fordításánál, csak egyetlen dolog a legfontosabb maradt angol az a párbeszéd!! Természetesen tökéletesen működik a játék, az 1.9.32.0.8 patch-et követően a magyarosítást is feltettem, minden működik csak minden párbeszéde angol, és nem hiszem hogy ezt a Morrohun csapata hagyta volna ki, szóval ez a problémám.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

Magiszter írta:Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni? Az a problémám hogy minden tökéletesen magyar a Skyrim fordításánál, csak egyetlen dolog a legfontosabb maradt angol az a párbeszéd!! Természetesen tökéletesen működik a játék, az 1.9.32.0.8 patch-et követően a magyarosítást is feltettem, minden működik csak minden párbeszéde angol, és nem hiszem hogy ezt a Morrohun csapata hagyta volna ki, szóval ez a problémám.
Akár hiszed, akár nem, nincs (és eddig sem volt) több millió Ft tőkénk, hogy magyarul szóljon hozzád a játék...
Kocsis76
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013. dec. 29., vas. 11:50

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kocsis76 »

Talán a beállításokban kapcsold be a feliratokat. Alapból ugyanis nincs bekapcsolva.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

49 LV karakterrel, ha olyan erős vagyok, hogy meg sem sebez semmi ellenfél, van értelme játszanom? :D Elkezdem varázsló cuccokat felvenni, így kicsit izgalmasabb, mert varázslónak eszméletlen gyenge vagyok így... de a nehéz páncélom olyan magas, hogy a sárkány 10 perc alatt tud csak megölni, és két nagy vágásból megölöm a sárkányt.
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Rakd fel a deadly dragont, állítsd be aztán menekülni fogsz!
Amúgy milyen nehézségi szintén játszol?
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Zagloba írta:Rakd fel a deadly dragont, állítsd be aztán menekülni fogsz!
Amúgy milyen nehézségi szintén játszol?
Közepes fölött kicsit. Csak ugye a nehézpáncélom 100-as kovácsolásnál meg nem elég hogy duplán fejlesztem a páncélt, még kovács italt is iszom, szóval a védelmem kb 14-szeres :D
A kétkezes fegyverem 207-et sebez, ha ez mondd valamit! :D alapvetően kb 12-t sebez egy kemény fegyver.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Sleth »

raimhol írta:
Zagloba írta:Rakd fel a deadly dragont, állítsd be aztán menekülni fogsz!
Amúgy milyen nehézségi szintén játszol?
Közepes fölött kicsit. Csak ugye a nehézpáncélom 100-as kovácsolásnál meg nem elég hogy duplán fejlesztem a páncélt, még kovács italt is iszom, szóval a védelmem kb 14-szeres :D
A kétkezes fegyverem 207-et sebez, ha ez mondd valamit! :D alapvetően kb 12-t sebez egy kemény fegyver.
Először sír a szád, hogy túl könnyű a játék, aztán kapsz egy tippet, hogy mivel tehetnéd nehezebbé. Erre kiderül, hogy kb. médiumon játszol, majd menőzöl itt, hogy milyen imba a karaktered... már csak egy kérdésem van: nő vagy?
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Közepes fölött kicsit. Csak ugye a nehézpáncélom 100-as kovácsolásnál meg nem elég hogy duplán fejlesztem a páncélt, még kovács italt is iszom, szóval a védelmem kb 14-szeres :D
A kétkezes fegyverem 207-et sebez, ha ez mondd valamit! :D alapvetően kb 12-t sebez egy kemény fegyver.[/quote]

Először sír a szád, hogy túl könnyű a játék, aztán kapsz egy tippet, hogy mivel tehetnéd nehezebbé. Erre kiderül, hogy kb. médiumon játszol, majd menőzöl itt, hogy milyen imba a karaktered... már csak egy kérdésem van: nő vagy?[/quote]

Normál fölött van a fkozat, de így sem sebeznek, amúgy neked muszáj mindig ugatni?
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Sleth »

raimhol írta:
Normál fölött van a fkozat, de így sem sebeznek, amúgy neked muszáj mindig ugatni?
Ja, baj?
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Epic gameplay overhaul-t javaslom, ha ez sem jó akkor a Skyrim nem a te játékod.
Ja és húzd fel a nehézséget!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

Amúgy a Fire and Ice Overhaulnak nálam volt egy olyan érdekes mellékhatása, hogy mikor Alduin felgyújtotta Helgent, a karakterem is ott égett... :)
sirGalahad75

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: sirGalahad75 »

Sziasztok!

Egy kis segítségre volna szükségem, egészen pontosan négy kérdésben szorulok segítségre:
Szeretnék összegyűjteni 16 smaragdot hogy kikovácsoljam a sárkány pallost. Sztetek hol találok nagy(obb) valószínüséggel smaragdot. A szükséges 2db hibátlan smaragd már megvan, most sima smaragdra van szükségem kb 8-ra.

Aztán felmerült bennem még egy kérdés miközben szorgosan gyűjtögettem a Barenziah köveit. Mivel most már birtokomban van 20db így csak a hiányzóm 4-re volna szükségem. Nem lehet valahogy kideríteni hogy hol van a hátralévő 4 kő? Bár szeretek tökölni és elmolyolni a karakteremmel de mégis baromi időigényes volna egy youtube video alapján felkeresni mind az összes 24 helyszínt. (mert persze sajnos már nem emlékszem hogy melyiket honnan emeltem el.)

Hallottam olyat is hogy létezik egyfajta lopakodó, kivégzés mód. Ezt hogyan, mi módon tudom "megszerezni"? Milyen extra és/vagy bűvölt fegyver kell hozzá? Gondolom valami tőr...

Belefutottam egy olyan "hibába" hogy kaptam egy küldetést a Sodrásd beli Jarl-tól (helyettesétől) hogy öljem meg a Nilheim -i banditavezért. Elindulok, de a térképem jelzi hogy "megtisztítva", tehát már jártam ott. Odamegyek, mindenki halott, a hely kifosztva, sehol senki, pláne nem a banditavezér. A küldetés az egyéb szekcióban aktív...

Köszönöm előre is a segítséget!
Yetiahegyrű

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Yetiahegyrű »

sirGalahad75 írta: Aztán felmerült bennem még egy kérdés miközben szorgosan gyűjtögettem a Barenziah köveit. Mivel most már birtokomban van 20db így csak a hiányzóm 4-re volna szükségem. Nem lehet valahogy kideríteni hogy hol van a hátralévő 4 kő? Bár szeretek tökölni és elmolyolni a karakteremmel de mégis baromi időigényes volna egy youtube video alapján felkeresni mind az összes 24 helyszínt. (mert persze sajnos már nem emlékszem hogy melyiket honnan emeltem el.)
http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:No_Stone_Unturned

A többiben nem tudok segíteni.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

1. Passz, alapjátékban nem kell ékkő fegyverhez, ez valami mod lehet. Ékköveknek nincs igazán külön lelőhelyük, járkálj dungeonokba, majd találsz. Ha végigcsinálod a Tolvaj Céhes küldetésszálat teljesen, akkor nagyobb eséllyel találsz ékköveket. Bányászás közben is eshet, de nem tudom milyen lelőhelyről leginkább.

2. Mod: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/9385/?
Steam Workshopból is tölthető. Azt nem tudom hogy már folyó küldetésnél is mutatja-e a hiányzókat.

3. Normál játékban benne van, settenkedés közben kell valakit hátbatámadni, semmilyen különleges cucc nem kell. Kiperkelt magas Sneak-el nagyobb rá az esély, tőrökre van perk.

4. Nézd meg hová mutat a marker, a főnököt föl szokta éleszteni ilyenkor a játék. Lehet hogy a barlangon kívül van, vagy a barlangon keresztül lehet eljutni hozzá, stb. Ha egyszer már kipucoltál egy dungeont, az Cleared marad még a térképeden még akkor is ha közben újra betelepültek, úgyhogy azt ne nézd.
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Vásárolni kell ékkövet...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

Van valami ilyen bandita főnökös hiba a játékban, UESP-en olvastam. Nem hivatalos folt javítja, ha szerencséd van.
Kocsis76
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013. dec. 29., vas. 11:50

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kocsis76 »

Nem tudom másnál már elő fordult e, mert eddig velem nem. Vérfarkasként megkaptam a feladatot, hogy tisztítsam meg Vilkast. Erre nem hajlandó kilépni az alaksorból, így a küldetést lezáratlanul beteszi a megoldottak közé (a térképen jelzi, hogy megoldatlan) Ezután új küldiket ad. Majd újra jön ugyanez, ugyanezzel a hibával. Meguntam, letettem a vérfarkasságról, így nem vehetem többet fel, de ez a kettő is sok.
sirGalahad75

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: sirGalahad75 »

genndy írta:1. Passz, alapjátékban nem kell ékkő fegyverhez, ez valami mod lehet. Ékköveknek nincs igazán külön lelőhelyük, járkálj dungeonokba, majd találsz. Ha végigcsinálod a Tolvaj Céhes küldetésszálat teljesen, akkor nagyobb eséllyel találsz ékköveket. Bányászás közben is eshet, de nem tudom milyen lelőhelyről leginkább.

2. Mod: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/9385/?
Steam Workshopból is tölthető. Azt nem tudom hogy már folyó küldetésnél is mutatja-e a hiányzókat.

3. Normál játékban benne van, settenkedés közben kell valakit hátbatámadni, semmilyen különleges cucc nem kell. Kiperkelt magas Sneak-el nagyobb rá az esély, tőrökre van perk.

4. Nézd meg hová mutat a marker, a főnököt föl szokta éleszteni ilyenkor a játék. Lehet hogy a barlangon kívül van, vagy a barlangon keresztül lehet eljutni hozzá, stb. Ha egyszer már kipucoltál egy dungeont, az Cleared marad még a térképeden még akkor is ha közben újra betelepültek, úgyhogy azt ne nézd.
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek, nagyon hasznos volt az összes.
Valóban egy mod általi (jsword.esm) fegyverhez kell a smaragd. :)
Sajnos a banditavezérhez egyáltalán nem mutat marker. Lehet hogy elkóborolt a pimasz?
A linkelt mod-ra pedig máris ráugrok.

Köszi!
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

A bandavezér szerintem bug! Legalább is roppantul hasonló ahhoz az esethez, amikor a Riften-i skooma csempészeket kellett felszámolnom és a fővezér nem volt sehol sem. Emlékeim szerint rengeteget szívtam vele és nem is sikerült konzol parancs nélkül megcsinálni a küldetést.

Csak a biztonság kedvéért (bocs, nem használok magyarosítást így fogalmam sincs melyik barlangról beszélsz), ugye nem egy olyan barlangról van szó melynek a belseje kutyaviadalokra van berendezve? Mert ha igen, akkor megszívtad. Ez bizony az amit feljebb említettem.

Smaragdot könnyen szerezhetsz, ha érdeklődsz a főbb városok ékszerészeinél. Pl.: Riften-ben az argóniai ékszerészt kell keresned a piacon. De emellett bányászás során is szokott drágakő esni az ércek mellett, és boss ládák is bőven tartalmaznak egykét finomságot.
Ha minden kötél szakad és meg van Dragonborn kiegészítő, akkor a dlc szigetén találhatsz rögöket, melyekből bányászhatsz drágaköveket.

Kivégzést a legkönnyebben úgy tudsz előhívni ha magas lopakodással (illetve Mute magadra varázslásával) és egy erősebb tőrrel valaki mögé osonsz és elvágod a torkát.
Yetiahegyrű

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Yetiahegyrű »

Kocsis76 írta:Nem tudom másnál már elő fordult e, mert eddig velem nem. Vérfarkasként megkaptam a feladatot, hogy tisztítsam meg Vilkast. Erre nem hajlandó kilépni az alaksorból, így a küldetést lezáratlanul beteszi a megoldottak közé (a térképen jelzi, hogy megoldatlan) Ezután új küldiket ad. Majd újra jön ugyanez, ugyanezzel a hibával. Meguntam, letettem a vérfarkasságról, így nem vehetem többet fel, de ez a kettő is sok.
Valószínűleg az, bug. Nálam meg a forsworn hullák nem akarnak eltűnni Markarthból + a Silver-blood csóka már vagy két hete ott áll a hullájuk felett.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Ha a bandavezér hullája még megvan azért, akkor katt rá és konzolban resurrect 1 Utána csak le kell győzni.
Ha nincs meg, akkor megpróbálhatod ezt: setstage BQ01 101, esetleg setstage BQ01 100. Elvileg ez ennek a bountys küldetésnek a befejezése. Ha ez bounty küldetés egyáltalán. Írd meg a pontos nevét a naplóból.
FDf

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: FDf »

Valami kóddal fellehet éleszteni az ellenfelet, ha megvan a hullája? :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

FDf írta:Valami kóddal fellehet éleszteni az ellenfelet, ha megvan a hullája? :D
Előtted eggyel látható a megoldás...
Válasz küldése